به گزارش پارس نیوز، بیستمین مرحله از طرح رعد توسط کلانتری‌های پلیس پیشگیری پایتخت به اجرا درآمد. در طرح رعد کلانتری مکلف شده‌اند حوزه خود را از مجرمان، قانون‌شکنان، متخلفان و خرده‌فروشان مواد مخدر پاکسازی کنند.

سردار حسین رحیمی در حاشیه بیستمین مرحله از طرح رعد در جمع خبرنگاران از اجرای 261 حکم قضایی در این مرحله از طرح خبر داد و گفت: 572 سارق و مالخر طی این طرح بازداشت شده و 189 دستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به کشف 7600 فقره از اموال سرقتی در بیستمین مرحله از طرح رعد از انهدام 19 باند سارقان خبر داد و گفت: صاحبان 84 درصد از اموال سرقتی شناسایی شدند و ارزش اموار مکشوفه بیش از 7 میلیارد و 800 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: در این مرحله از طرح، 238 نفر از سارقان که دارای سوابق متعدد از 2 بار تا بیش از 40 بار بودند، دستگیر شدند؛ 8 قبضه سلاح شکاری و 69 قبضه سلاح سرد کشف شد.

رحیمی با اشاره به کشف 67 هزار قلم کالای قاچاق در بیستمین مرحله از طرح رعد، یادآور شد: ارزش اموال قاچاق کشف شده بیش از 3 میلیارد و 300 میلیون تومان است.

رئیس پلیس پایتخت متذکر شد: محصول و نتیجه اجرای طرح رعد در پایتخت ایجاد امنیت پایدار و کاهش محسوس جرائم خشن و سازمان یافته است، عملیات پلیس در برخورد با سارقان و مجرمان جدی است و با قدرت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه پلیس برای پاکسازی نقاط آلوده تهران مانند میدان شوش، هرندی، تقی‌آباد، خاک‌سفید و... اقداماتی صورت داده، گفت: قول می‌دهیم تا قبل از عید پایتخت در صورت ایجاد بسترهای مناسب، از لوث معتادان متجاهر پاک شود.

رحیمی متذکر شد: هم در بحث سم‌زدایی و هم در بحث بازگرداندن معتادان به زندگی و بازپروری آنها در کهریزک پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته، پلیس در جمع‌آوری این افراد هیچ مشکلی ندارد و قطعا این اتفاق با پشتکار صورت می‌گیرد.