به گزارش پارس نیوز، 

 

سرهنگ محمد اقبالی در نشست خبری امروز دوشنبه سوم دی ماه به دستگیری یک باند ۸ نفره در فردیس اشاره کرد و گفت: دو نفر از این باند که خانم بودند با خودرو ۲۰۶ طعمه خود را در فضای فیزیکی انتخاب کرده و برای خرید خودرو و زمین به کافی‌شاپی در فردیس می‌کشاندند.

سرهنگ اقبالی افزود: مجرمانی که در کافی‌شاپ حضور داشتند به بهانه خرید قهوه و… با استفاده از اسکیمر کارت را کپی می‌کردند.

وی ادامه داد: در مجموع اعضای این باند سه میلیارد تومان برداشت غیر مجاز از کارت مالباختگان و شکات به شیوه اسکیمر انجام داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اعضای این باند با دو پرینتر مختص لیبل‌گذاری، مشخصات کارت را روی کارت های خام مشابه بانک‌ها کپی می‌کردند، اظهار کرد: تعدادی کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت، پاسپورت و… از مجرمان کشف شد که با آنها طلا خریداری می‌کردند.

وی اظهار کرد: از اعضای این باند دستگاه اسکیمر یا دستگاه‌های کپی کننده کارت‌های بانکی، مقادیری تجهیزات الکترونیکی، گوشی هوشمند، لپ تاپ، طلا، تجهیزات نظامی اعم از دستبند، افشانه و چاقو سنگری ضبط شد.

در ادامه رییس پلیس Police راه البرز به دستگیری باند کلاهبرداری Fraud چهار نفره در البرز اشاره کرد و گفت: این باند از طریق سایت‌های جعلی (فیشینگ) افراد را به درگاه‌های بانکی هدایت کرده و اقدام به فروش سلاح سرد می‌کردند.