به گزارش پارس نیوز، در پی وقوع سرقت‌های مشابه موبایل قاپی در مناطق مختلف شهر تهران با ظاهری مشابه و یکسان، شناسایی و دستگیری این گروه از سارقان،  در دستور کار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی اظهارات تعدادی از مالباختگان و نهایتا انجام چهره نگاری و بدست آمدن تصاویر اولیه از سارقان ، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند که گروهی از سارقان جوان با میانگین سنی 20 الی 25 ساله با استفاده از انواع موتورسیکلت در رنگ های مختلف در مراکز و مناطق پر تردد و شلوغ شهر تهران از جمله بازار، شوش و مولوی اقدام به سرقت می کنند.

همچنین در چهره نگاری صورت گرفته و اظهارات مالباختگان در خصوص گویش و لهجه سارقین ، بررسی فرضیه انجام سرقت ها توسط گروهی از سارقان غیرایرانی در دستور کار قرار گرفت و نهایتا کارآگاهان موفق به شناسایی گروهی 5 نفره از سارقان با تابعیت یکی از کشورهای همسایه در شرق کشور شدند.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه از سارقین در حوالی منطقه دروازه غار تهران ، کارآگاهان اداره هجدهم با اطمینان از حضور تمامی اعضای گروه در مخفیگاهشان ، آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

با دستگیری متهمان و در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که این 5 متهم به صورت غیر قانونی وارد کشور شده و طی مدت فعالیت مجرمانه خود از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب گروههای یک یا دو موتوره در سطح شهر تهران اقدام به انجام دهها فقره سرقت کردند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتراف صریح متهمان به سرقت بیش از 150 دستگاه گوشی تلفن همراه اعتراف کردند عنوان داشت : اعضای این گروه از سارقین ، گوشی های مسروقه را به قیمتی بسیار پایین تر از قیمت واقعی آنها به فروش رسانده و دهها دستگاه از گوشی های سرقتی توسط اعضای آن به خارج از کشور انتقال داده شده است .

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در بازرسی از مخفیگاه متهمان، دهها دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد که در ادامه بیش از 25 مالباخته شناسایی و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

وی گفت: متهمان پرونده نیز با قرار قانونی صادره از سوی دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران ، جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.