به گزارش پارس نیوز، 

سرهنگ سعید سلیمیان اظهار داشت: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان با اشرافیت اطلاعاتی خود از فعالیت باندی در زمینه تهیه عتیقه جات تقلبی و فروش آن‌ها به شهروندان مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار دادند.

وی افزود: در بررسی و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد اعضای این باند که ۴ نفر بودند با تهیه یک تابوت مومیایی تقلبی آن را به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال به فردی فروخته اند که ماموران سریعاً طی هماهنگی با مقام قضائی برای دستگیری متهمان اقدام کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان، خاطر نشان کرد: هر ۴ متهم این پرونده در یک عملیات ویژه و غافلگیرانه دستگیر و همراه پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

سلیمیان، از شناسایی خریدار تابوت مومیایی تقلبی و بازگرداندن مبلغ کلاهبرداریشده به وی خبرداد و گفت: این شخص وقتی از تقلبی بودن تابوت خریداری شده مطلع شد از اقدام سریع و بهنگام ماموران پلیس تقدیر و تشکر کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: روزانه پیامک‌هایی با این مضمون که "من یک کشاورز یا چوپان هستم و عتیقه‌ای را کشف کرده و قصد فروش آن را دارم" به تلفن همراه شهروندان ارسال می‌شود که این پیامک‌ها با هدف کلاهبرداری ارسال می‌شود.

این مقام انتظامی، با بیان اینکه خریدن هرگونه اقلام عتیقه و میراث فرهنگی کشور جرماست، گفت: به شهروندان توصیه می‌شود به این نوع پیامک‌ها توجهی نکرده و در صورت مواجه شدن به این موارد موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا با مجرمان برخورد قانونی صورت گیرد.