به گزارش پارس نیوز، جمعی از فعالان طب اسلامی و طلاب علوم دینی در پی پخش سریالی با عنوان "بانوی عمارت" از رسانه ملی و نشان دادن چهره‌ای مغشوش از "حجامت" با صدور بیانیه‌ای ضمن تذکر این نکته که صدا و سیما باید مروج "مفاهیم اسلامی" باشد، خواستار توضیح صدا و سیما درخصوص چرایی وهن صورت گرفته نسبت به این سنت اسلامی در سریال مذکور شده‌اند؛ در ادامه متن این بیانیه آمده است:

"یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ؛ می‌خواهند نور خدا را به دهانهایشان خاموش کنند ولی خدا کامل‌‌کننده نور خویش است، اگر چه کافران را ناخوش آید." سوره صف آیه8

چندیست به‌صورت کاملا قانونی و هدفمند، حملاتی بی‌مهابا و همه‌جانبه به طب اسلامی صورت می‌پذیرد تا جایی که به تازگی، پای این حملات به سریال‌های تلویزیون باز شده تا دشمنی و کینه‌ورزی با سنتهای اصیل اسلامی را به صورتی کاملا هدفمند در بین خانواده‌ها نهادینه کنند.

در همین راستا اخیراً در سریالی با عنوان "بانوی عمارت" که در ظاهر نگاهی تاریخی به بخشهایی از سبک زندگی سنتی ایران دارد به شکل کاملاً غیر‌علمی، علت بیماری جزام را به "حجامت" و تیغ حجامت نسبت داده و نفرین می‌کنند در حالیکه دنیای پزشکی غرب و شرق نیز به درمانگری قطعی این سنت نبوی اذعان دارند و هر روز گستره عمل به آن را گسترده‌تر می‌‌کنند ... این در حالی است که در کشورمان، کوچکترین برخوردی در مقابل این اعمال و تبلیغات ضد اسلامی صورت نپذیرفته و حتی یک بیانیه ساده از هیچ ارگان و نهاد رسمی مذهبی صادر نشد و خیلی ساده از کنار این مسئله مهم عبور کردند لذا از باب نهی از منکر و امر به انجام معروف نکاتی را عرض می‌کنیم:

1.سنت درمانی حجامت از سنتهای اصیل اسلامی بوده و دارای روایات بیشمار با اسناد قوی است که در طب سنتی ایران و جهان مورد تایید و استفاده بوده است و هم‌اکنون نیز استفاده از این روش درمانی اسلامی در حال گسترش بوده و نیاز به هیجگونه استدلالی برای اثبات اثرات درمانی آن نیست اگرچه استدلالات، فروان است و هر شخص و گروه و ... با این سنت و عاملان به مخالفت بپردازد به قطع و یقین به محاربه با سنتهای اسلامی برخواسته است.

2. بنا به دستور صریح حضرت امام خامنه‌ای "در جمهوری اسلامی صدا و سیما باید وسیله‌ای برای سوق دادن مردم به فرهنگ اسلامی و وسیله‌ای برای معرفت و آشنایی مردم با درخشندگی‌های اسلامی و انسانی باشد" و حق ندارد غیر از این باشد. "در صدا و سیما برنامه‌های هنری، فیلم‌ها، نمایش‌ها، انواع و اقسام روش‌های هنری را باید برای تفهیم مفاهیم اسلامی و روشن کردن ارزشهای اسلامی در جامعه به کار بگیرند؛ غیر از این صدا و سیمای جمهوری اسلامی صدا و سیمای اسلامی نیست.(68/09/15)

3. لذا با توجه به دستور صریح ولی امر مسلمین، سیمای جمهوری اسلامی ایران با نشر مفاهیم اینچنینی نه تنها مردم را به سمت معارف الهی و ارزشهای اسلامی سوق نداده است بلکه همسو با جاهلان و نااهلان به نوعی کمر به نابود‌سازی این فرهنگ و ارزشها بسته است ...

4. در صورتی که مطلب منتشر شده در این سریال به صورت سهوی بوده، سیمای جمهوری اسلامی و شبکه مورد نظر موظف به ارائه اصلاحیه و رفع سوء‌تفاهم در این خصوص است و در صورتی که خدای نکرده در انتشار این مطلب عمد و غرض خاص وجود داشته این سازمان موظف به موضع‌گیری مشخص در این خصوص و توبیخ عوامل آن است.

5. فعالان طب اسلامی و طلاب علوم دینی به عنوان طلایه‌داران دفاع از معارف و سنتهای اسلامی از این عمل غیر‌اخلاقی ابراز انزجار کرده و برائت خود را اعلام می‌کنند و خواستار موضع‌گیری رسمی تمامی ارگانها و نهادهای علمی ـ آموزشی، پزشکی و رسانه‌ای جمهوری اسلامی در این خصوص هستند."