به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا مدرکیان با بیان اینکه روز حادثه Incident دادستان انتظامی نظام پزشکی وارد شد و تحقیقات را آغاز کرد گفت: ما نیز به معاون انتظامی اطلاع داده‌ایم تا پرونده را سریع پیگیری کند.

 

وی با اشاره به اینکه پرونده این مرگ مشکوک در حال بررسی است افزود: از همان ابتدای کار سریع وارد شدیم و منتظر شاکی پرونده نماندیم. در حال حاضر نیز منتظر نظر نهایی پزشک Doctor قانونی هستیم.

رئیس نظام پزشکی همدان با تاکید به اینکه طبق گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان نظر قطعی یک یا دو ماه آینده اعلام خواهد شد، گفت: البته ما منتظر جواب پزشک قانونی نخواهیم بود و پرونده در نظام پزشکی به صورت کامل رسیدگی خواهد شد که با نظر نهایی سازمان پزشکی قانونی تعیین تکلیف خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم نظری قبل از رسیدگی کامل پرونده بدهیم کار عجولانه‌ای است و گمانه‌زنی‌ها باعث سوء تفاهم خواهد شد، تاکید کرد: این را قول می‌دهم که پرونده به صورت صحیح، کامل، علمی، کارشناسی و فنی رسیدگی می‌شود و در روند رسیدگی نیز خطایی رخ نخواهد داد.

مدرکیان با بیان اینکه با تمام عوامل درگیر مصاحبه خواهیم کرد و نتیجه کار اعلام خواهد شد، افزود: این پرونده ابعاد استانی و ملی پیدا کرده و به جد پیگیر روشن شدن قضیه هستیم.

رئیس نظام پزشکی همدان بیان کرد: بیان علت و گمانه‌زنی در مورد این مرگ بسیار زود است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از سال گذشته تاکنون چندین مورد فوت مادر را در استان شاهد بودیم که اغلب نیز خانواده‌های آن‌ها قصور پزشکی را مطرح می‌کردند، نظر شما در مورد این مسئله چیست؟ گفت: اگر قصور پزشکی باعث مرگ مادر شود، طبق آئین‌نامه پزشکی به طور جدی پیگیری می‌شود.

مدرکیان با بیان اینکه مرگ مادر برای تمام ما مسئله مهمی است، افزود: اگر مقصر از عوامل پزشکی و درمانی باشد حتما رسیدگی می‌شود؛ ضمن اینکه تمام تلاش ما پیشگیری از بروز این مسائل است.

وی با اشاره به اینکه مرگ چند مادر در طول یک سال قطعاً نگران‌کننده است گفت: با وجود تجهیزات پیشرفته و گستردگی خدمات حتی در دورترین نقاط کشور و حساسیتی که جامعه نسبت به این مسئله دارد، وقوع این اتفاقات نگرانی ایجاد می‌کند.

رئیس نظام پزشکی همدان با بیان اینکه باید بررسی دقیق به ویژه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در خصوص این مسائل صورت گیرد، افزود: اگر ایراد در سیستم درمانی است باید بازنگری شود و اگر خطای انسانی وجود دارد باید به شدت با آن برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه مواردی از مرگ مادر را داشته‌ایم که فردی مثلاً دچار ناراحتی قلبی بوده و به هنگام زایمان فوت کرده چرا که ریسک فوت او بالا بوده است، بیان کرد: بررسی وضعیت فردی که هیچ مشکلی قبل زایمان نداشته و در حین زایمان دچار مرگ شده موضوع بسیار مهمی است.

مدرکیان ضمن تسلیت به خانواده مرحومه منصوره حسینی بیدار، گفت: امیدوارم هیچگاه شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم و حضور رسانه‌ها در شفاف شدن مسئله نیز بسیار کمک‌کننده است.