به گزارش پارس نیوز، 

سردار عباسعلی محمدیان گفت: در پی تماس راننده یک دستگاه خودرو ال ۹۰ با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر این که دو نفر مرد و یک خانم را به عنوان مسافر سوار کرده و پس از طی مسافتی وی را با اسلحه تهدید و پس از ضرب و شتم، اموالش را به همراه خودرو به سرقت برده‌اند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: پرونده در حال بررسی بود تا اینکه ظرف یک هفته، سه فقره سرقت به عنف در منطقه هشتگرد، فردیس و شهر‌های استان تهران مشابه سرقت اول که منجر به سرقت یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵، ۲۰۶ و پژو پارس شد به وقوع پیوست. شیوه و شگرد سارقان در تمامی سرقت‌ها حاکی از سریالی بودن سرقت‌ها داشت که به احتمال قوی از سوی اعضای یک یا چند باند حرفه‌ای در استان‌های تهران و البرز انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع تیم‌های زبده‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی وارد عمل شده و با راهنمایی مالباختگان، مشخصات ظاهری سارقان در اختیار واحد‌های گشتی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: ماموران با انجام تحقیقات محلی، مراجعه به آلبوم تصاویر سارقان سابقه‌دار و تشدید گشت‌زنی‌ها در سطح منطقه، سه نفر از سارقان را در سفره خانه محلی در شهرستان فردیس و سه نفر دیگر از سارقان را که دو نفر زن و یک نفر مرد بودند در شهر پرند، شناسایی و در دو عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه سارقان مسلح پس از سرقت خودرو‌ها مجدد اقدام به مسافر کشی می‌کردند و کارت‌های بانکی افراد را همراه با رمز گرفته و اقدام به خرید طلا و ساعت می‌کردند، گفت: از سارقان دستگیر شده دو قبضه اسلحه، افشانه، شوکر برقی، یک دستگاه خودرو پژو پارس توقیف شد و در این رابطه تعدادی گوشی تلفن همراه، ضبط و باند و طلای مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: متهمان که سه زن و سه مرد هستند پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر ۴۲ فقره سرقت به عنف و مسلحانه در شهر‌های پرند، ملارد، فردیس و هشتگرد اعتراف کردند.

سردار محمدیان با بیان این که سارقان برای تحقیقات تکمیلی همچنان در اختیار پلیس آگاهی استان البرز هستند از شهروندان خواست برای سفر‌های داخل شهری و به خصوص بین شهری، حتی المقدور از خودرو‌های مسافربر عمومی و مجاز استفاده کنند و سوار خودرو‌های شخصی نشوند و مسافربر‌های محترم نیز در صورتی که از حضور در خودرو احساس خطر کردند در نخستین فرصت ممکن و به بهانه‌ای از خودرو پیاده شوند یا به طریقی به خودرو‌های دیگر علامت دهند.