به گزارش پارس ، پدرام پاک آیین در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: مطابق ماده ۶۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری فعالیت های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی یعنی از ساعت ۸ صبح فردا (۲۳ خرداد ماه سال جاری) خاتمه می پذیرد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی افزود: بنابراین انتشار کلیه نشریات حاوی تبلیغات انتخاباتی نامزدها از فردا ممنوع خواهد بود.

وی بیان داشت: با توجه به صراحت قانون انتخابات ریاست جمهوری هر گونه تخلف در این باره دارای ضمانت اجرای قانونی بوده و با آن برخورد شده و از عرضه نشریاتی که حاوی تبلیغات انتخاباتی نامزدها باشد جلوگیری می شود.

وی اضافه کرد: معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیأت نظارت بر مطبوعات در صورت مشاهده هر گونه تخریب یا توهین نسبت به هر یک از کاندیداها و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین انتشار نظرسنجی های خلاف واقع و مجعول با رسانه متخلف با استفاده از ظرفیت های قانونی و به طور جدی برخورد خواهد کرد.

پاک آیین ابراز داشت: رسانه ها تنها پس از اعلام رسمی نتیجه انتخابات توسط وزارت کشور مجاز به درج و انتشار آن خواهند بود و هر گونه اطلاع رسانی درباره نتیجه انتخابات از منابع غیررسمی یا بر اساس شنیده ها ممنوع است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی خاطرنشان کرد: از رسانه ها انتظار می رود تا با رعایت کامل قانون انتخابات و قانون مطبوعات در ایفای رسالت خود نسبت به خلق حماسه سیاسی و برخورداری انتخاباتی شایسته اهتمام ورزند.