به گزارش پارس نیوز، روز چهارشنبه مورخه 1397/09/14  پرونده ای از دادسرای جنایی به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن خانم جوانی به همراه برادر همسرش به اداره یازدهم مراجعه کرد و عنوان داشت: از طریق تماس فردی ناشناس به من و برادرشوهرم اعلام شد که همسرم به نام بهمن 33 ساله ربوده شده و آدم ربایان در قبال رهایی اش درخواست پول دارند.  

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده آدم ربایی، آدم ربایان طی چندین تماس تلفنی با برادر و همسر بهمن درخواست مبلغ سنگینی پول از خانواده وی کردند که نهایتا به دریافت مبلغ 100 میلیون تومان رضایت داده و تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت پول از سوی خانواده بهمن او را به قتل می رسانند.  

کارآگاهان اداره یازدهم در تحقیقات از خانواده بهمن اطلاع پیدا کردند که وی با خودروی شخصی MVM خود از خانه خارج شده است که بلافاصله با انجام اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی محدوده تردد خودروی MVM متعلق به بهمن در منطقه سعادت آباد شدند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر رهایی فرد ربوده شده طی یک عملیات پلیسی در منطقه شمال شهر تهران بزرگ گفت: با شناسایی محدوده تردد خودرو متعلق به فرد ربوده شده، چندین تیم عملیاتی در معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد و این مناطق تحت کنترل و مراقبت نامحسوس قرار گرفت.

سرانجام ساعت 9 صبح روز جمعه مورخه 16 آذرماه 1397 خودروی MVM در حین تردد با یک نفر سرنشین در منطقه سعادت آباد شناسایی شد.

بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم جهت توقف خودرو وارد عمل شدند اما راننده MVM با اطلاع از حضور پلیس در محل اقدام به فرار کرد که کارآگاهان با رعایت قانون بکارگیری سلاح وارد عمل شده و خودروی MVM مورد استفاده از سوی آدم ربایان را از قسمت لاستیک خودرو مورد هدف گلوله‌های خود قرار داده که راننده آن نیز به ناچار مجبور به توقف شد.

با توقف خودروی MVM ، راننده آن به نام کامران  40 ساله دستگیر شد و در بازرسی از صندوق عقب خودرو بهمن با دست و پا و دهان بسته شده نجات پیدا کرد. 

بهمن پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی در اظهارات در خصوص نحوه ربوده شدنش توسط آدم ربایان، گفت: بنده تولیدی کابینت دارم؛ روز چهارشنبه صبح بود که فردی ناشناس با من تماس تلفنی گرفت و ضمن معرفی خود به عنوان مشتری مدعی شد که قصد سفارش چندین کابینت برای چند مجتمع آپارتمانی را دارد و به این بهانه با من برای دیدن چند مجتمع ساختمانی قرار ملاقات گذاشت.

  ساعت 10 صبح روز چهارشنبه از خانه خارج شدم تا به محل قرار خود با مشتری در منطقه اوین بروم؛  دقایقی در محل قرار در منطقه اوین منتظر بودم تا اینکه مشتری طی تماس تلفنی ضمن عذرخواهی مرا به دفتر کارش در منطقه کن دعوت کرد.

زمانی که به منطقه کن رسیدم ، ناگهان سه نفر وارد ماشین بنده شده و با ضرب و شتم و تهدید به کشتن مرا به داخل صندوق عقب ماشین خودم انداخته و دست و پا و دهان و چشمانم را بستند؛ طی این مدت نیز که در اسارت آنها بودم، در داخل صندوق عقب قرار داشتم تا نهایتا توسط پلیس نجات پیدا کردم.  

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی،معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبرگفت: تحقیقات از متهم دستگیر شده جهت شناسایی و دستگیری دیگر اعضای گروه آدم ربایی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و فرد ربوده شده نیز در صحت و سلامت کامل به اعضای خانواده‌اش تحویل داده شد.