به گزارش پارس نیوز، 

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در پایان صد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت، گفت: امروز به مناسبت تنفیذ حکم حناچی به عنوان شهردار تهران مراسم تحلیف و خواندن سوگند نامه در شورای شهر تهران برگزار شد و به مناسبت هفته بسیج هم میزبان سردار یزدی بودیم که سخنان متینی را بیان کرد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: اصلاحیه لایحه حفظ گسترش فضای سبز تهران وقت زیادی از جلسه گرفت و خوشبختانه کلیات آن تصویب شد.

هاشمی با بیان اینکه نرخ عوارض ساخت و ساز به میزان تورم افزایش یافته و از سال 98 لازم الاجرا خواهد شد، گفت: این قانون که بخشی از آن مربوط به قطع درختان و یا خوشکاندان آنهاست پیچیده است و باید متن قانون خوانده شود و آنچه امروز اصلاح شد، اصلاحیه‌ای در قانون مبدا است و لذا اول باید قانون بررسی شود و امروز کلیت آن تصویب شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برنامه سوم برای ما بسیار مهم است، اظهار کرد: این برنامه را آقای افشانی به شورا فرستاد و شورا هم آن را بررسی کرد و شورا هم پیشنهاداتی را مطرح کرد که ما هم آن را برای بازآرایی در اختیار معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران قرار دادیم و اکنون در حال ویراستاری است که به زودی به شورا داده می‌شود.

رئیس شورای شهر افزود: یکی از دلایلی که باعث شد ما صبر کنیم تا برنامه سوم را دریافت نکنیم مسئله تغییر شهردار تهران بود چون می‌خواستیم نظر شهردار جدید را هم در آن کسب کنیم و چون آقای حناچی هم در گذشته به یکی از معاونت‌های شهرداری مشغول بوده، نسبت به این برنامه اشراف دارد و ممکن است نظراتی داشته باشد که بخواهد برنامه سوم را بر اساس آن تغییر دهد.

هاشمی در ادامه به موضوع حذف محدوده زوج و فرد پرداخت و گفت: آنچه من از آقای پور سید آقایی شنیدم این است که می‌خواهند محدوده طرح ترافیک را به زوج و فرد گسترش دهند و محدوده زوج و فرد حذف نخواهد شد و هر کسی چه در طرح زوج و فرد بیاید و چه در طرح اصلی تردد کند باید هزینه تردد خود را پرداخت کند.

وی در ادامه در خصوص باقی‌ماندن برخی از بازنشستگان شهرداری در این مجموعه تحت عنوان مشاور گفت: این قانون اصلاحیه‌ای به قانون بازنشستگان بوده است و گویا اجازه می‌دهد که تا 59 ساعت از تجربه بازنشستگان به عنوان مشاور استفاده شود و من فکر نمی‌کنم که آنها بتوانند به عنوان عضو هیئت و مدیره، عضو موظف فعالیت کنند و باید در چارچوب قانون عمل کنند.