به گزارش پارس نیوز، سرهنگ احمد نجفی با اعلام خبر بازداشت اعضای سرقت موبابل درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ابتدای مهرماه 97  از شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران، گزارشی مبنی بر سرقت گوشی‌های تلفن‌همراه شهروندان در مناطق مختلف شهر تهران توسط اعضای یک باند به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده شد.

معاون سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در این گزارش آمده بود که اعضا چهار نفره این باند با استفاده از موتورهای تندرو و سلاح سرد (قمه و قداره) اقدام به موبایل‌قاپی در سطح مناطق مختلف شهر تهران می‌کنند.

وی تصریح کرد: در مورخه چهارم مهرماه سال جاری سه نفر از سارقان این باند از جمله سردسته آن به نام اسماعیل که همگی دارای سابقه‌های متعدد سرقت بودند، در خانه مجردی‌شان در حوالی میدان خراسان  به همراه هشت دستگاه گوشی سرقتی دستگیر شدند که با اعتراف اسماعیل، نفر چهارم باند (دختری به فرناز) نیز به دام افتاد.

نجفی افزود: در تحقیقات صورت گرفته سارقان اعلام کردند که گوشی‌های سرقتی را در مقابل پاساژ علاءالدین به فردی سابقه‌دار، می‌فروختند که مالخر موردنظر نیز با سرعت عمل مأموران در حال خرید گوشی‌های مسروقه مقابل پاساژ علاءالدین دستگیر و از وی مبالغی پول نقد کشف شد.

این مقام انتظامی متذکر شد: مالخر اول در اعترافات خود شخصی دیگر را معرفی کرد و مدعی شد که 40 دستگاه گوشی سرقتی به وی فروخته است، او نیز به صورت عمده گوشی‌های سرقتی را به شخصی از اتباع یکی از کشورهای همسایه به فروش می‌رساند که بعد از آن اموال سرقتی را از طریق قاچاق از کشور خارج می‌کرد.

وی متذکر شد: با تدابیر صورت گرفته (مالخر دوم) نیز دستگیر شد که در تحقیقات صورت گرفته به 70 فقره سرقت گوشی همراه اعتراف کرد و از وی نیز حدود 10 میلیون تومان وجه نقد کشف شد.

معاون سرقتهای خاص پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه با اعتراف مالخر دوم، دو نفر دیگر از افرادی که در سرقت حضور داشته و عامل انتقال گوشی‌های سرقتی به خارج از کشور بودند نیز دستگیر شدند، گفت: سارقان به زندان انتقال داده و مالخران این پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.