به گزارش پارس نیوز، 

مرتضی سلیمی، درباره عملیات امدادرسانی نیروهای هلال احمر در استان‌هایی که در روزهای گذشته درگیر سیل و آبگرفتگی هستند( از یکم تا چهارم آذر) گفت: طی این سه روز نیروهای هلال احمر به ۳۰۷ نفر در ۱۱ استان از جمله اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس، کرمانشاه، گیلان، لرستان و مازندران امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: در این مدت ۴ نفر در مناطق رودبار چیره، فومن و گیلان مفقود شدند.همچنین در این مدت ۱۸ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند و ۱۴ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

سلیمی با اشاره به رهاسازی ۴ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب بیان کرد: ۱۹۳ نفر از نیروهای امدادی هلال احمر در قالب ۵۰ تیم برای امدادرسانی به مناطق اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه از وقوع برف و کولاک در ۷ استان کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۷ استان اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین و مرکزی متأثر از برف و کولاک بودند و در این مدت به ۱۴۱ نفر امدادرسانی شده است.

وی با اشاره به رهاسازی ۱۵ دستگاه خودرو افزود: ۴۰ نفر از نیروهای امدادی در قالب ۱۱ تیم برای امدادرسانی به مناطق اعزام شدند.