به گزارش پارس نیوز، 

در پی ورود یک جبهه هوای سرد و بارش زا به منطقه، بارش باران از روز جمعه (۲ آذر) در شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد که این بارش از بامداد امروز شدت گرفته است.

بارش شدید باران سبب بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های شهرستان و آبگرفتگی خیابان‌ها و معابر عمومی سبب کندی رفت و آمد و ترافیک شدید خودرویی شد.

بارش به صورت برف در ارتفاعات شهرستان آغاز و هم اکنون قله رادار، کوه آسپینه، حیران و ونه بین سفیدپوش شده است.

والدین به شایعات تعطیلی‌ها توجه نکنند

سیدسجاد موسوی، مدیر آموزش و پرورش آستارا با بیان اینکه «باران» سبب بروز مشکلاتی در تردد دانش آموزان شد، تصریح کرد: آبگرفتگی، محوطه مدرسه دولتی پسرانه جعفرنژاد را تعطیل کرد و فعالیت سایر مدارس طبق روال معمولی ادامه دارد.

وی تأکید کرد: هرگونه تصمیم گیری در خصوص فعالیت مدارس، پس از تأیید از طریق روابط عمومی و منابع موثق اطلاع رسانی می‌شود و والدین و دانش آموزان به شایعات توجه نکنند.

بارش ۶۶ میلی متری باران در آستارا

فردین فرتوت نیا، رئیس اداره هواشناسی بندر مرزی آستارا، میزان بارش باران در ایستگاه سینوپتیک شهرستان را ۶۶ میلی متر برشمرد و افزود: بارش باران از حدود ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه جمعه آغاز شده است و هم اکنون با شدت ادامه دارد.

وی رطوبت نسبی هوا را ۹۹ درصد عنوان کرد و گفت: دمای هوا در حال حاضر ۸ درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته ۴ درجه کاهش دارد.

فرتوت نیا ارتفاع امواج دریای خزر را بین ۲ الی ۳ متر برشمرد و خاطر نشان کرد: وضعیت دریا برای فعالیت‌های دریانوردی و صید و صیادی مناسب نیست.

وی اضافه کرد: هموطنانی که قصد تردد در محور‌های کوهستانی و برف گیر منطقه را دارند، علاوه بر اینکه خودرو‌های خود را به زنجیرچرخ و سوخت کافی مجهز کنند، لباس گرم به همراه داشته باشند.