به گزارش پارس نیوز، 

یونیسف روز پنجشنبه از طریق صفحه توییتری دفتر این سازمان در یمن اعلام کرد که 8 میلیون و 600 هزار کودک یمنی از دسترسی به آب سالم و بهداشت محروم هستند.

یونیسف همچنین اعلام کرد که عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم باعث ابتلا به انواع بیماری ها از جمله وبا می شود.

عربستان سعودی یمن را محاصره کرده و بندر الحدیده این کشور به عنوان گذرگاه اصلی ورود کالاهای اساسی برای مردم یمن را مورد حملات شدید خود قرار داده است و روزانه با جنگنده های آمریکایی و سلاحهای سنگین و نیمه سنگین آمریکایی و اروپایی کشور فقیر یمن را آماج حملات خود قرار می دهد.

'گریت کاپلار' مدیر منطقه ای صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) درخاورمیانه و شمال آفریقا چندی پیش ضمن نگرانی و ابراز تاسف از ادامه درگیری ها و خشونت ها در یمن، هشدار داد که این کشور به جهنمی برای کودکان یمنی تبدیل شده و علاوه بر درگیری های مسلحانه، سوء تغذیه و بیماریهای قابل پیشگیری نیز بلای جان هزاران کودک یمنی شده است.

این سازمان افزود که کودکان یمنی بار سنگینی را طی چهار سال جنگ ویرانگر بر دوش خود حمل می کنند.

سازمان صندوق بین‌ المللی نجات کودکان نیز روز چهارشنبه اعتراف کرد که ممکن است 85 هزار کودک یمنی از زمان آغاز حملات عربستان سعودی به یمن کشته شده باشند.

بر اساس این گزارش، نیمی از کودکان یمنی هنگام تولد یا در ماه نخست زندگی، براثر ابتلا به بیماری هایی مانند اسهال، التهاب ریوی و سوء تغذیه می میرند.

کمبود آب آشامیدنی سالم و محاصره همه جانبه یمن ازسوی عربستان و متحدانش که باعث کمبود دارو و غذا شده، در سال های گذشته جان هزاران یمنی را گرفته است.

نهادهای بین المللی بارها از عربستان خواسته اند تا با پایان دادن به محاصره یمن، امکان ارسال کمک غذایی و دارویی به این کشور را فراهم کنند.

به عقیده کارشناسان، عربستان نیز مانند رژیم صهیونیستی برای پیشبرد اهداف و سیاستهای خود قائل به رعایت هیچ حد و مرزی در زمینه رعایت موازین حقوق بشر نیست.

ائتلاف متجاوز سعودی، از سال 2015 تاکنون ده‌ها هزار کودک و زن و مرد و جوان و سالمند یمنی را به خاک و خون کشیده و بخش‌ زیادی از زیرساخت‌ها و تاسیسات حیاتی دولتی و خصوصی این کشور را در سایه اهمال جامعه جهانی، نابود کرده است.