به گزارش پارس نیوز، در ساعت 22:30 مورخه چهارم مهرماه سال 1392 وقوع یک درگیری منجر به جنایت مابین سرنشینان دو موتورسیکلت به کلانتری 121 سلیمانیه اعلام شد. 

با تأیید خبر اولیه مبنی بر وقوع جنایت، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

در تحقیقات پلیسی و میدانی، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که درگیری اولیه از داخل یک قهوه خانه آغاز شده است.

با کشیده شدن درگیری به خارج از قهوه خانه، درگیری شدت بیشتری پیدا کرده و در ادامه آن سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت ( چهار نفر ) در خیابان لرستان با یکدیگر درگیر و طی آن یکی از آنها مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با شناسایی افراد حاضر در درگیری ، ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 تهران اقدام به دستگیری آنها به اتهام مشارکت در نزاع و درگیری منجر به جنایت کرده و در تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی عامل جنایت به نام عبدالله ( 27 ساله ) شدند.

با شناسایی محل سکونت عبدالله ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که وی پس از ارتکاب جنایت از محل سکونتش متواری شده است. 

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به بیش از 1850 روز فرار متهم عنوان داشت : متهم پس از ارتکاب جنایت بلافاصله از تهران متواری شده و در شهرستان های مختلف کشور و به صورت بلامکان و بعضا با هویت های دروغین زندگی می کرد.

نهایتا کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که متهم از حدود یک ماه پیش مجددا به تهران مراجعت کرده و در خانه ای استیجاری در محدوده بزرگراه محلاتی مخفی شده است. 

با شناسایی دقیق مخفیگاه متهم،کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به این محل مراجعه و با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش ، وی را در ساعت یک بامداد روز چهارشنبه مورخه 30 آبان 1397 دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. 

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس  پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.