به گزارش پارس نیوز، 

قاسم طاهری، نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج امروز سه شنبه ۲۹ آبان مدعی شد که هیچ مزایده ای برای واگذاری بیمارستان به بخش خصوصی برگزار نشده است. خبری از سرمایه گذار هم نیست و حقوق پرسنل همچنان پرداخت نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه ای که با نماینده مردم کرج در مجلس، رئیس سازمان همیاری شهرداری ها و سایر مسئولان برگزار گردید، قرار شد در اولین فرصت سه ماه حقوق معوقه پرسنل پرداخت شود اما پس از آن این سه ماه به دو ماه تبدیل و سپس به دو ماه حقوق پایه بدل گشت که همان هم عادلانه پرداخت نشد.

طاهری با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) کرج ۲۵۰ تختخواب دارد، گفت: در حال حاضر فقط دو بیمار در این بیمارستان حضور دارد و معمولاً مراجعه ای صورت نمی گیرد.

وی، یکی از مهمترین بخش های این بیمارستان را بخش دیالیز ، عنوان و اعلام کرد: سعی شده این بخش فعال نگه داشته شود چون ۲۴ بیمار دیالیزی به طور مداوم مراجعه دارند اما باز هم مشکلاتی برای این بخش وجود دارد، غذای بخش برای بیماران قابل خوردن نیست ضمن اینکه فاصله زمانی دیالیزی که باید هر سه ساعت یک بار در یک روز انجام شود به علت کمبود وسایل مصرفی به هر پنج ساعت یک بار افزایش یافته است.

طاهری ادامه داد: در هر حال حرف ما این است که مزایده ای برگزار نشده و سرمایه گذاری هم نیامده است؛ البته اینکه سرمایه گذار مراجعه نمی کند به علت اطلاعات غلطی است که برخی به آنها می دهند تا جلو حضور سرمایه گذار را بگیرند و بیمارستان را به افراد ذینفع واگذار کنند؛ درست است که بیمارستان ۱۰۰ میلیارد بدهی دارد اما از طرف دیگر ۲۵۰ میلیارد تومان تجهیزات در آن مستقر است.

بیمارستان امام خمینی(ره) کرج مدتی است که بنا به گفته پرسنل به علت سوء مدیریت و تبدیل تعرفه های آزاد به دولتی با مشکلات مالی مواجه شده و نزدیک به یکسال است که از پرداخت حقوق پرسنل عاجز مانده است. این بیمارستان ۲۵۰ تختخوابه که گفته می شود بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد یکی از مجهزترین بیمارستان های کشور در بخش آنژیوگرافی است اما در حال حاضر به دلیل همین مسائل این تجهیزات بی استفاده مانده و خاک می خورد.

در این مدت راهکارهایی برای برون رفت از مشکل مطرح شده که یکی از آنها واگذاری به بخش خصوصی است، بر همین اساس هم بود که ۳۰ مهرماه امسال رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) خبر واگذاری این بیمارستان را اعلام و به گفت که یک سرمایه گذار از بخش خصوصی بیمارستان را با ۲۱۷ میلیارد تومان خریداری کرده است.

وی، پیشتر این نوید را داده بود که واگذاری به بخش خصوصی می تواند مشکلاتی مثل پرداخت حقوق پرسنل را حل کند. حال با گذشت حدود یک ماه از اعلام این خبر، تجمع پرسنل در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق که تقریباً یکسال از آن می گذرد ادامه دارد.