به گزارش پارس نیوز، سیدمحمدعلی افشانی در حاشیه صدوسومین جلسه شورای شهر تهران و پس از تجلیل اعضای شورای شهر تهران و بدرقه وی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خیلی خوشحالم که در مدت مسئولیتم ارتباط خوبی با رسانه‌ها داشته‌ام. بهترین ناظر برای کارها مردم هستند و در واقع رسانه‌ها نیز نمایندگان مردم محسوب می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه کاری را دوست داشتید که در این مدت انجام دهید اما به هر دلیلی این موقعیت پیش نیامد، گفت: کارهای نکرده زیادی هست و امیدوارم همکار و دوست خودم آقای حناچی بتواند در این حوزه گام‌هایی را بردارد.

شهردار سابق تهران ادامه داد: یکی از مواردی که به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است، شفاف‌سازی تمام فعالیت‌های شهرداری است و در واقع باید به گونه‌ای باشد که مردم بتوانند این شفاف‌سازی را ببینند. چرا که مردم محرم‌ترین کسانی هستند که در همه کارها باید ناظر باشند.

افشانی گفت: در این مدت ما کارهایی را شروع کردیم و بخشی از فعالیت‌ها را بر روی سامانه شفافیت بارگذاری کردیم. یکی از برنامه‌ها صدور پروانه به صورت هوشمند بوده چرا که باید از ابتدا تا انتهای این کار به صورت هوشمند انجام شود.

وی گفت: کمربند سبز یکی از برنامه‌هایی بود که در این مدت انجام شد و در واقع با اجرای این طرح می‌توانیم از کوه‌خواری و نفوذ برخی از افراد سودطلب به ارتفاعات شمال تهران جلوگیری کنیم.

شهردار سابق تهران در پایان در پاسخ به این سوال که پس از شهرداری کجا خواهد رفت تصریح کرد: در جامعه باید حضور موثری داشته باشد و کار تنها در بخش دولتی نیست و بخش خصوصی ظرفیت بالقوه‌ای را دارد.