به گزارش پارس نیوز، انتشار کلیپی مبنی بر برخورد با نوازنده‌های خیابانی واکنش پلیس را به دنبال داشت. 

بر پایه این گزارش، پنج‌شنبه شب همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) تعدادی نوازنده جوان بدون توجه به حرمت ایام عزاداری در پیاده‌راه فرهنگی رشت اقدام به سد معبر و نواختن قطعات موسیقی می‌کنند که این اقدام نامتعارف،‌تعجب رهگذران و کسبه را به خود جلب می‌کند. 

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان گیلان با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: از شواهد و قرائن برمی‌آید که تعدادی از کسبه و شهروندان با توجه به لزوم رعایت ایام عزاداری و حفظ حرمت و شأن ائمه اطهار (ع) ضمن تماس با مراجع مربوطه خواستار برخورد با این افراد می‌شوند. 

یافته‌ها بیانگر این مطلب است که این جوانان، سابقه سدمعبر و اجرای بدون مجوز موسیقی در اماکن و معابر عمومی را داشته‌اند و چندین مرتبه نیز توجیه و مورد تذکر قرار گرفته‌اند.

فارغ از این که پلیس به عنوان حافظ نظم و امنیت و متولی نظارت بر اماکن و معابر عمومی است وظیفه رسیدگی به شکایات و مطالبات شهروندان را نیز برعهده دارد، برخورد نامتعارف را یک امر غیرقابل پذیرش می‌داند.

قطعاً اطلاع‌رسانی قوانین حضور در اماکن عمومی، تشریح جایگاه رفیع ائمه معصومین ( ع ) برای عموم و تبیین لزوم حفظ آداب و حرمت مناسبت‌ها و ایام عزاداری، می‌تواند از بروز چنین ماجراهایی جلوگیری کند.