به گزارش پارس نیوز، مهشید موقر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به بازدیدهای مکرر از مهدهای کودک استان تهران اظهار کرد: این بازدیدها ماهیانه، سه ماهه و 6 ماه است و در هر مقطع مسئولان مربوطه حضور پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: در همین رابطه طی 7 ماه گذشته بازدیدهای از مهدهای کودک در مناطق مختلف صورت گرفته که با توجه به برخی از تخلفات صورت گرفته مجبور به تعطیلی مهدهای متخلف شدیم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران بیان کرد: مهدهای کودک موظفند بر اساس برنامه‌های ابلاغی از سوی سازمان بهزیستی عمل کنند و در غیر این صورت با آنها برخورد می‌شود و در همین رابطه نیز بازرسان سازمان گزارشات لازم را تهیه می‌کنند.

موقر گفت: بازدیدهای اشاره شده به صورت ماهیانه و سه ماه با حضور تیم های حراست، امور اجتماعی و مشارکت سازمان انجام می‌شود علاوه بر اینکه این تیم بازدیدی را هم به صورت 6 ماه انجام می‌دهد.

وی در خصوص خبری که طی هفته‌های گذشته مبنی بر آزار و اذیت یک کودک 6 ساله در یکی از مهدهای کودک صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: این خبر صحیح نیست چرا که اولا محل این آزار و اذیت مهدکودک نبوده و در واقع مراکز سرای محلات بوده دوم اینکه پرونده هنوز در دست بررسی است و قاضی مربوطه در این زمینه اظهار نظری را نداشته است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران ادامه داد: مسئولان سازمان به طور ویژه بر عملکرد مهدهای کودک نظارت دارند و با هر گونه اقدام غیراخلاقی برخورد می‌کنند و در این زمینه طبق قانون برخورد می‌شود.