به گزارش پارس نیوز،  حامد باطنی در حاشیه دومین کنگره بین‌المللی بزرگان جراحی پلاستیک و زیبایی با اشاره به سالگرد وقوع زلزله کرمانشاه اظهار داشت:‌ ساعاتی پس از وقوع این زمین لرزه جلسه‌ای اضطراری در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی جهت کمک به حادثه‌دیدگان تشکیل شد و علاوه بر جمع‌آوری وجوه نقد در میان پزشکان، بسیاری از جراحان جهت کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان اعلام آمادگی کردند. 

وی افزود: تروما و زلزله می‌تواند آسیب به بافت در بدن را به همراه داشته باشد که جراحان پلاستیک و زیبایی می‌توانند اقدامات زیادی برای کمک به این افراد انجام دهند. بر همین اساس، اعلام آمادگی رایگان برای درمان مصدومان انجام گرفت. 

نایب رئیس انجمن پلاستیک و زیبایی با بیان اینکه همکاران ما جهت جراحی دانش‌آموزان شین‌آبادی نیز اقدامات متعددی انجام داده‌اند، گفت: زمانی که بیمار نیاز به بازسازی بافت داشته باشد، درمان اصولا ادامه‌دار و طولانی خواهد بود و بر همین اساس بسیاری از حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه به مراکز دانشگاهی در پایتخت جهت ادامه درمان منتقل شدند. 

باطنی گفت: در حال حاضر نیز همکاران ما آمادگی لازم برای درمان‌های تکمیلی رایگان حادثه‌دیدگان را دارند و جراحی این افراد را با کمال میل و داوطلبانه انجام می‌دهند. 

این فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی خاطرنشان کرد:‌البته این اعمال جراحی نیاز به وسایل و مواد مصرفی دارد و براساس سیاست درمانی مجموعه‌ای که عمل جراحی انجام می‌گیرد، رایگان و یا هزینه‌بر خواهد بود، ولی خود عمل توسط پزشک صددرصد رایگان است. 

وی تصریح کرد: عمل جراحی بازسازی با زیبایی متفاوت بوده و از مداخله کوچک یک مرحله‌ای تا جراحی طولانی‌مدت می‌تواند باشد که در آن انتقال بافت برای بازسازی صورت می‌گیرد و بافت مورد نیاز به طور مثال برای بازسازی بینی از ساعد دست منتقل می‌شود و این عمل در حوزه کاری جراحان پلاستیک است.