به گزارش پارس نیوز، حمایت میرزاده درباره طرح معلم تمام وقت اظهار کرد:‌ اصطلاح تمام وقت را برای این طرح به کار نبرید چون معلمان تمام وقت هستند و به کار بردن این عنوان شائبه‌ای را در جامعه ایجاد می‌کند که معلمان تمام وقت کار نمی‌کنند در حالیکه کار آنها فکری است و تا به امروز هم تمام وقت بوده‌اند.

وی افزود: آموزش‌وپرورش کمبود معلم  دارد و برای جبران این کمبود می‌خواهد از معلمان کمک بگیرد، تا به امروز نیز آنها از طریق حق‌التدریس این کار را انجام داده‌اند حالا قرار است اضافه تدریس آنها در قالب طرح تمام وقت باشد و در حکم حقوقی لحاظ شود به گونه‌ای که 6 ساعت اضافه تدریس در حقوق بازنشستگی اعمال می‌شود اما باید به صورت آزمایشی اجرا تا ضعف و قوت آن مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس درباره رتبه‌بندی معلمان عنوان کرد:‌ برنامه ششم توسعه دولت را ملکف کرده است تا از اول فرودین 96 رتبه‌بندی به جایی برسد و لایحه مربوطه را به مجلس ارائه دهد، هم‌اکنون بیش از یک و سال هشت ماه گذشته است اما هنوز کار بررسی رتبه‌بندی در دولت تمام نشده است و اگر قبل از بودجه 98 به مجلس نرسد امکان بررسی آن نیست. درخواست ما از دولت این است که طرح رتبه‌بندی را قبل از بودجه 98 ارائه دهد چون چند هفته‌ای هم باید در مجلس باید بررسی شود.

وی ادامه داد: همزمان رسیدن طرح رتبه‌بندی با بودجه به مجلس یا پس از آن باعث می‌شود که رتبه‌بندی به سال 98 نرسد. اگر چه پیگیری‌های آموزش‌وپرورش دیرهنگام است اما دولت باید دو چندان همت کند و معیشت معلمان و رتبه‌بندی اولویت اصلی نظام آموزش‌وپرورش باشد البته به تنهایی از دست این وزارتخانه کاری ساخته نیست و دولت باید در لایحه بودجه این موضوع را ببیند و قطعا مجلس هم همکاری خواهد کرد.

میرزاده درباره بیمه تکمیلی معلمان گفت: در این رابطه دو مشکل وجود دارد. خدمات بیمه طرف قرارداد نسبت به بیمه‌هایی که در گذشته وجود داشت، کم است و مسائل اساسی و هزینه‌بر را نمی‌پذیرد.مورد دیگر تاخیر در پرداخت خسارت‌ها است، فرهنگیان ماه‌هاست که مدارک را پرداخت کرده‌اند اما هزینه را دریافت نمی‌کنند.

وی بیان کرد: چرا تمرکززدایی انجام نمی‌شود و بحث بیمه را به استان‌ها واگذار نمی‌کنند. برخی استان‌ها به اندازه یک وزارتخانه کارمند دارند و می‌توانند در بحث اجرای بیمه تکمیلی اقدم کنند از سوی دیگر آموز‌ش‌وپرورش یک شرکت بیمه‌ای دارد و چرا با آن وارد قرارداد نمی‌شوند؟