به گزارش پارس نیوز، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رئیس جمهور در پاسخ به این سال که آیا مسکوت ماندن طرح ۵ روز تعطیلات زمستانی به معنی بسته شدن پرونده این تعطیلات برای زمستان ۹۷ است، گفت: همچنان پیگیر طرح تعطیلات زمستانی هستیم و به دنبال سازوکاری هستیم که بدون اینکه این طرح به مجلس برود وارد فاز اجرایی شود و با وزیر آموزش و پرورش در این زمینه نیز صحبت‌هایی داشته ایم. طرح ۵ روزه تعطیلات زمستانی کنسل نشده است. ولی اگر قرار باشد مصوبه مجلس بگیرد برای امسال اجرایی نخواهد شد.

مونسان در ادامه درباره بیمه فعالان حوزه صنایع دستی اظهار کرد: با صندوق حمایت روستاییان رایزنی‌هایی کرده ایم و در تلاشیم موضوع بیمه را با کمک خانم ابتکار در دولت به پیش ببریم و بزرگترین نگرانی این قشر که همان بیمه است برطرف شود. مردم این مناطق وام‌های کلانی نمی‌گیرند و علاوه بر این در بازپرداخت وام‌ها بسیار منظم هستند و معوقات ندارند. باید مشکل بیمه و وام این افراد را حل کرد تا هم به صنایع دستی و هم اشتغال زایی مردم در این مناطق کمکی باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری و معاون رئیس جمهور درباره تخصیص مکان‌هایی به فعالین صنایع دستی به عنوان کارگاه و نمایشگاه گفت: سازمان میراث فرهنگی برای حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی، کاخ موزه‌ها و سایت موزه‌های خود را برای ارائه صنایع دستی و نمایشگاه‌ ها به صورت کاملا رایگان در اختیار این افراد می گذارد.