به گزارش پارس نیوز، 

سرهنگ رضا اکبری در ارتباط با این موضوع اظهار داشت همراه داشتن زنجیر چرخ درفصل سرما حتی دروضعیت جوی مساعد الزامی است و درصورت همراه نداشتن طبق قانون تخلف رانندگی یک نقص فنی محسوب شده و مبلغ ۳۰۰ هزار ریال جریمه می‌شود.

وی اضافه کرد: چنانچه بارش باشد و خودرویی فاقد زنجیر چرخ باشد، ازادامه حرکت درمسیر کوهستانی جلوگیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی رانندگان نیز بدون تست کردن زنجیر چرخ در موقع ضروری قصد استفاده دارند یا زنجیر دارای نقص بوده وقابل استفاده نمی‌باشد.

وی گفت: رانندگان قبل ازاستفاده اززنجیر چرخ حتما راهنمای استفاده از آن را از قبل آموزش ببینند چراکه عدم آموزش در این زمینه علاوه بر خود راننده سبب ترافیک سنگین درجاده‌ها می‌شود.

وی افزود: علاوه بر زنجیر چرخ سالم بودن بخاری و برف پاک کن از موارد مهمی است که رانندگان باید مدنظر قراردهند.

وی یادآور شد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه‌های پلیس راه به رانندگان است و در محورهای کوهستانی استان از جمله جاده کرج - چالوس، ماموران پلیس راه برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده‌اند.

اکبری گفت: پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل درتمام راه‌های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل‌های مورد نظرمستقر شده است.

این مسئول افزود: با هماهنگی که با اداره کل راهداری انجام شده تیم‌های راهداری استان البرز نیز با آمادگی کامل برای نمک پاشی و پوشش‌های امدادی و تجهیزات راهداری در راه‌های اصلی و کوهستانی مستقر هستند.

استان البرز دارای یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده‌ای کشور مربوط به راه‌های این استان می‌باشد.