به گزارش پارس نیوز، 

سردار محمد کاظم تقوی  گفت: در پی اعلام شکایت جمعی از شهروندان مشهدی مبنی بر اینکه افرادی با تاسیس یک شرکت دروغین تور های زیارتی در مشهد با ترفند ثبت نام برای سفر زیارتی اربعین مبالغی را از آن ها کلاهبرداری و مدیران شرکت فراری شده اند دستورات لازم با توجه به جریحه دار شدن احساسات پاک شاکیان پرونده برای بررسی موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: کارآگاهان مجرب مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان وارد عمل شدند و بررسی های اولیه آن ها حاکی از آن بود که متهمان در سایت دیوار و همچنین با تبلیغات خیابانی و کوچه به کوچه با این ترفند که افرادی بانی پشتیبانی از این تور زیارتی شده و متقاضیان می توانند با پرداخت نیم بهای هزینه سفر به عتبات عالیات مشرف شوند، احساسات پاک مذهبی خانواده های زیادی را جریجه دار کرده اند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: متقاضیان این سفر زیارتی در راس ساعتی مقرر به راه آهن مشهد می روند، اما متوجه می شوند که فریب افراد کلاهبردار را خورده اند.

وی اظهار داشت: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان با اقدامات گسترده اطلاعاتی و ردزنی های علمی یکی از عاملان این اقدام کلاهبردارانه که به جنوب کشور رفته بود را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: کارآگاهان همچنین در ادامه تحقیقات خود، متهم دیگر پرونده را نیز دستگیر کردند.

سردار تقوی اظهار داشت: ۱۶۶ شاکی پرونده که مبالغی بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان پرداخته اند از این متهمان اعلام شکایت کرده اند و تحقیقات گسترده پلیسی برای کشف دیگر ابعاد مبهم این کلاهبرداری ادامه دارد.

وی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه خود با اظهار ندامت و پشیمانی اعتراف کرده اند با اجاره یک دفتر، نقشه کلاهبرداری را عملی کرده اند و افراد زیادی را فریب داده اند.