به گزارش پارس نیوز، سردار ابراهیم کریمی جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفتگو با خبرنگاران درباره اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده اظهار کرد: در سال آتی هیچ تصمیمی برای ادامه اجرای طرح جریمه ریالی سربازی اتخاذ نشده و این طرح تنها تا پایان امسال اجرا خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ هزار نفر از طرح جریمه ریالی سربازی بهره‌مند شده اند، گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که هرسال تعداد متقاضیان طرح جریمه ریالی سربازی در مقایسه با سال قبل کاهش داشته است و این نشان می‌دهد که افرادی که تمایل به استفاده از این طرح داشتند در همان سال‌های نخست اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه تنها تا پایان امسال برای بهره مندی از این طرح زمان وجود دارد، بیان کرد: تمامی افرادی که تا پایان سال ۹۷، هشت سال یا بیشتر غیبت داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ درخواست خود را ثبت کنند، تا پس از راستی آزمایی و تایید مدارک و اظهارات آنان کارت معافیت از سربازی خود را دریافت کنند.

کریمی از متقاضیان و افراد واجد شرایط خواست ثبت نام در این طرح را به روز‌های پایانی سال موکول نکنند و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی گفت: امکان پرداخت نقدی و اقساطی جریمه ریالی برای متقاضیان وجود دارد.