به گزارش پارس نیوز، سردار محسن فتحی‌زاده در مهران اظهار کرد: عملیات و ماموریت ناجا یکی از بزرگترین عملیات‌ها برای نیروهای مسلح است و در این میان پلیس نقش به‌سزایی در اجرای این ماموریت مهم و حساس دارد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس همین ماموریت مهم و حساس است که بیش از ۳۰ هزار نفر از همکاران انتظامی در بخش های مختلف برای انجام آن بکار گیری شده‌اند.

فتحی‌زاده با بیان اینکه مدیریت عبور بیش از ۲ میلیون زائر از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه در مدت زمانی کوتاه کار بسیار سختی است، یادآوری کرد: برگشت همین افراد در یک چهارم زمان رفت کار را بسیار سخت تر از قبل می کند.

وی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی برخورداری از امکانات و تجهیزات الکترونیکی لازم برای مدیریت ترددها ضروری است که خوشبختانه فاوا این شرایط را فراهم کرده است .

وی تصریح کرد: اگر امروز پلیس بر کارها اشراف دارد و از مهران می تواند تردد زائران از مرزهای شلمچه و چذابه را نیز کنترل کند به واسطه برخورداری از تجهیزاتی است که معاونت فراهم کرده است.

فتحی زاده گفت: از ابتدای بحث اربعین، همکاران ما در معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا به صورت شبانه روزی پای کار بودند و زحمات فراوانی متحمل شدند که جای قدردانی دارد.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در بخش دیگری از سخنانش، افزود: در عملیات اربعین امسال پلیس ۲ کار جدید صورت داد که یکی از آن ها ایجاد یک هزار دفتر برای صدور هرچه سریعتر روادید زائران جهت سفر به عراق بود.

وی ادامه داد: کار دیگر پلیس کنترل روادید زائران در داخل اتوبوس ها بود تا این عزیزان با کمترین اتلاف وقت بتوانند در مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) شرکت و کرامت آن ها حفظ شود.

فتحی زاده در پایان گفت: پلیس با همه توان آماده بازگشت زائران است و از تمام امکانات و تجهیزات خود به منظور آسایش آن ها استفاده می کند.