به گزارش پارس نیوز، سردار حسین رحیمی در حاشیه هفدهمین مرحله هفده از طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت در جمع خبرنگاران با بیان آماده‌باش نیروهای انتظامی پایتخت برای برقراری امنیت راهپیمایی جاماندگان اربعین اظهار کرد: طرح امنیت و برقراری نظم این مراسم با استفاده از 25 هزار نیروی پلیس پایتخت از جمله نیروهای انتظامی، راهور، یگان ویژه، یگان امداد و... به اجرا درمی‌آید.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: از نیمه شب امشب از محدوده میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در پوشش کامل قرار می‌گیرد و هیچ خودرویی در این محدوده مجاز به توقف نیست و در صورت این کار توسط جرثقیل به پارکینگ هدایت می‌شود.

وی افزود: در مسیر راهپیمایی به هیچ عنوان کسی نباید از خودرو و موتورسیکلت استفاده کند و پلیس اجازه نمی‌دهد کسی در جمعیت از خودرو و موتورسیکلت استفاده کند.

سردار رحیمی درباره جزئیات مرحله هفده طرح رعد گفت: با توجه به قولی که به مردم تهران دادیم بار دیگر برخورد و  رویکرد با سرقت‌های خرد به اجرا درآمد، امان را از سارقین در تهران خواهیم برید و به آنها مهلت نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه شاهد افزایش سرقت‌های خرد در پایتخت بودیم، تصریح کرد: طرح‌های مختلف برای مبارزه با سارقان توسط پلیس به اجرا درمی‌آید در نتیجه هفدهمین مرحله از طرح رعد 244 حکم قضایی در سراسر تهران به اجرا درآمد، 650 نفر از سارقان و مالخرها بازداشت شدند و بالغ بر 7 هزار و 868 فقره اموال سرقتی کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت از کشف 202 دستگاه خودرو و موتورسیکلت در این مرحله از طرح رعد خبر داد و گفت: بسیاری از سارقان طی 48 ساعت گذشته دستگیر شدند و 1117 فقره پرونده برای سارقان و افراد مالخر تشکیل شد.

سردار رحیمی با اشاره به انهدام 26 باند در این مرحله از طرح، گفت: باندهای منهدم شده متشکل از گروه‌های 3 نفره و بالاتر بودند و ارزش اموال مسروقه کشف شده بالغ بر 7.5 میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد از افراد بازداشت شده سابقه‌دار هستند، افزود: این افراد 937 بار دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: یکی از این افراد 13 بار تاکنون زندان رفته، برخورد با آنها صورت گرفته اما متنبه نشدند، در جرائم خشن روند بسیار مطلوبی در بحث کاهش وقوع داشتیم اما جرائم خرد مانند کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی افزایش پیدا کرد، در مجموع امنیت عمومی تهران با اجرای این طرح‌ها آثارمطلوبی داشته است.

سردار رحیمی با اشاره به تشکیل 43 پرونده در رابطه با قاچاق کالا در این مرحله از طرح گفت: 22 نفر در رابطه با قاچاق کالا بازداشت، 145 هزار و 866 مورد کالا کشف شد که بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان ارزش اموال کشف شده بود.

وی با بیان اینکه اخیرا در تهران دو، سه باند قاچاق سوخت کشف شد، تصریح کرد: کشفیات سوخت در رابطه با گازوئیل بود.

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر تردد مسافربرهای شخصی با پلاک شهرستان در تهران و برخورد پلیس با این افراد متذکر شد: بخشی از این موضوع مربوط به پلیس و بخشی مربوط به شهرداری است، اما موضوع ساماندهی مسافرکش‌ها را در دستور کار قرار دادیم، پلیس آغاز کننده و تسهیل کننده این کار است اما با توجه به مهلت داده شده برای اخذ معاینه فنی، تاکید می‌کنم مردم برای اخذ معاینه فنی اقدام کنند، طرح کاهش آلودگی هوا در تهران(  LEZ  )به اجرا درخواهد آمد و این موضوع می‌تواند کمک شایانی به طرح کند.