به گزارش پارس نیوز، ناهید خداکرمی در جریان نود و ششمین جلسه شورای شهر تهران نسبت به رسیدگی و گزارش معاملات بانک شهر و شهرداری تهران تذکر داد.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد عدم رسیدگی به تخلفات گذشته می‌تواند مسیر شفاف‌سازی امروز شورای شهر تهران را مخدوش کند. شرایط امروز شهرداری تهران با بدهی چندین هزار میلیاردی و معاملات ضربدری و صوری بانک شهر، شهرداری و کارگزاری های زیرمجموعه آن در خرید و فروش هولوگرام و به عبارتی پیش فروش شهر، ایجاب می‌کند تا سازمان بازرسی شهرداری کم و کیف معاملات ذیل را بررسی و به اطلاع افکار عمومی و شورای اسلامی شهر تهران برساند.

خداکرمی افزود: بر اساس گزارش بند 7 حسابرسی بانک شهر که در وبسایت سازمان بورس قابل احصا است، در تاریخ 2، اسفند سال 1395، مطابق با صورتجلسه 23.10.95 وامی به مبلغ 2100 میلیارد تومان به صورت در یافت وام برای خرید و تهاتر عوارض ساختمانی و تراکم و ملک به شخصی حقیقی پرداخت شده و هم‌زمان همین مبلغ وام نیز از بانک آینده به شرکت‌های کارگزاری وابسته به بانک شهر پرداخت شده که در این ارتباط مبایعه نامه‌ای موجود نیست و بازگشت اقساط وام فوق نیز انجام نشده است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: نمونه دیگر این اتفاق که در فضای مجازی نیز سر و صدای زیادی به پا کرد را اشاره می‌کنم. در تاریخ 10 آبان سال 93، قرارداد زمینی به پلاک ثبتی 6923/1394 به مساحت 920 متر و مبلغ 950 هزار میلیارد ریال که بخشی تهاتر ملک و هولوگرام بابت بدهی فروشنده و بخشی نقدر پرداخت شده و در صورتی این مبلغ پرداخت شده که قیمت کاذشناسی زمین فوق 45 میلیارد تومان بوده است. این معامله بین فروشنده حقیقی و کارگزاری جهان وابسته به بانک شهر به ثبت رسیده است.

وی در پایان تأکید کرد: انتظار می‌رود تا سازمان بازرسی کم و کیف معاملات فوق را استخراج  و اگر در این زمینه تخلفی صورت گرفته به اطلاع افکار عمومی و شورای اسلامی شهر تهران برسد و برای حفظ حقوق شهروندان تهرانی از طریق قانونی پیگیری شود.