به گزارش پارس نیوز، علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد:از ابتدای عملیات اربعین جمعیت هلال احمر بیش از ۴۲۱ هزار مورد خدمات پزشکی و بهداشتی را به زائران ارائه کرد که از این تعداد ۳۰۰ هزار مورد مربوط به ویزیت بوده است.

وی افزود: امسال با تعاملی که با وزارت صحه عراق و بیمارستان تخصصی الحسین در کربلا برقرار شده است، پزشکان متخصص ما توانستند در بیمارستان الحسین مستقر شوند و برای نخستین بار عمل‌های حراجی انجام دهند و در حال حاضر روال خدمات رسانی به زائران نسبت به سال‌های گذشته روان‌تر انجام می‌شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: کار جدیدی که امسال انجام شده راه اندازی درمانگاه طب سنتی در کربلا است که ۲۵ پزشک متخصص در این درمانگاه مشغول به کار هستند و با دارو‌های سنتی دارای مجوز سازمان غذا و دارو، به زائران خدمات پزشکی ارائه می‌دهند.

مرعشی ادامه داد: امسال ۴۰ درمانگاه در شهر‌های نجف، کربلا، کاظمین و سامرا و بین مسیر نجف تا کربلا برای خدمت رسانی به زائران احداث شده است.

وی گفت: همچنین امسال دو درمانگاه دندانپزشکی، یکی در عمود شماره ۲۵۸ و دیگری در بیمارستان الملاک در کربلا راه‌اندازی شده است که از ابتدای عملیات اربعین از ۸ صفر تا امروز حدود ۳۵۰ مورد خدمات دندانپزشکی به زائران ارائه شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر بیان کرد: خدمات دهی به زائران تا پایان ماه صفر ادامه دارد.