به گزارش پارس نیوز، 

سردار تقی مهری در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پلیس راهور به طور کامل آمادگی بازگشت زائران اربعین را دارد و در این راستا تمهیدات لازم در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان و کرمانشاه در نظر گرفته شده است.
وی از زائران خواست که در زمان خستگی و خواب آلودگی به هیچ وجه رانندگی نکنند و حتما در موکب های مسیر استراحت کرده و در زمان توقف، خودرو را در محل مناسب پارک کنند.
رییس پلیس راهور با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش باران در روزهای آتی در مرزهای غربی کشور توصیه کرد: زائران در زمان بازگشت با توجه به لغزندگی معابر حتما با سرعت مطمئن تردد کنند.
وی در خصوص تصادفات در اربعین امسال گفت: برابر آمارها تصادفات فوتی و جرحی از ابتدای آبان ماه تا کنون کاهش داشته است.
رییس پلیس راهور ناجا به افزایش تردد خودروها و اتوبوس ها به مرز مهران در اربعین امسال اشاره کرد و گفت: تردد وسایط نقلیه به مرز مهران نسبت به ماه صفر سال گذشته حدود 11 درصد افزایش داشته است.
وی از یکطرفه شدن محور مهران به ایلام خبر داد و گفت: با افزایش بار بازگشت زائران و به جهت تسهیل ترددها این محور و جاده ایلام به ملکشاهی، مهران یکطرفه خواهد شد که زمان دقیق اعمال این محدودیت ها متعاقبا اعلام می شود.
رییس پلیس راهور ناجا در خصوص جابجایی زائران از مرز مهران نیز گفت: اتوبوس های درونشهری در این خصوص درنظر گرفته شده اند تا زائرانی که قصد دارند به پایانه برکت بروند را منتقل کنندهمچنین تمهیداتی نیز برای انتقال زائرانی که خودروهای خود را در پارکینگ اربعین پارک کرده اند اندیشیده شده است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از ترافیک پرحجم در مرزهای سه‌گانه غرب کشور خبر داد و گفت: ترافیک در محور‌های ایلام- مهران، چذابه و شلمچه در هر دو مسیر رفت و برگشت پرحجم گزارش شده است.
سرهنگ «نادر رحمانی» اظهار داشت: در حال حاضر در اغلب محور‌های استان‌های ایلام و کردستان و همچنین محور‌های «حمیل- ایلام» و «حمیل - کرمانشاه» گردو غبار جریان دارد.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت محور‌های منتهی به مرز‌های سه‌گانه کشور، گفت: ترافیک در محور‌های «ایلام- مهران»، «چذابه و شلمچه» در هر دو مسیر رفت و برگشت پرحجم گزارش شده است و خوشبختانه مشکل خاصی نیست.
سرهنگ رحمانی با بیان اینکه هنور هم ظرفیت خالی در پارکینگ‌های موجود در سه مرز داریم، افزود: با توجه به اینکه بازگشت زوار از کشور عراق را هم داریم در پارکینگ‌های مرز‌های سه‌گانه ظرفیت برای پارک خودرو وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ترافیک در ورودی کلانشهر‌ها سنگین است، خاطرنشان کرد: ترافیک در آزادراه‌های «قزوین- کرج» و «کرج- تهران» محدوده‌های پل فردیس، پل کلاک، گرمدره و ورودی شیخ فضل‌الله سنگین است.
سرهنگ رحمانی ادامه داد: ترافیک در جاده مخصوص کرج، شهریار- تهران و پاکدشت - تهران نیمه سنگین و قم- تهران و ساوه- تهران پرحجم است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اشاره به بارش باران در اغلب محور‌های گیلان و گلستان، گفت: در محور‌های سراب- اردبیل، اهر- کلیبر و بستان‌آباد- زنجان مه گرفتگی و کاهش دید برای راننده گزارش شده است.