به گزارش پارس نیوز، 

سردار محمدرضا مقیمی ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) از آماده باش نیروهای این پلیس از آغاز راهپیمایی بزرگ اربعین خبر داد و اظهار داشت: هماهنگی و برنامه ریزی های لازم برای کنترل و نظارت  بر مبادی ورودی و خروجی تردد زائران اربعین حسینی چند ماه  پیش از آغاز راهپیمایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه همکارانم در سه پوشش مختلف در مرزها مستقر  هستند،  افزود: نیروهای پلیس آگاهی ناجا در استان های مرزی به ویژه محل تردد زوار انجام وظیفه می کنند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای ماموریت بزرگ اربعین در حوزه پیشگیری از سرقت در پلیس آگاهی نیز  خاطر نشان کرد: تهیه دستورالعمل اجرای ماموریت پلیس آگاهی در اربعین و ابلاغ به استان های مرزی و یگان های مربوطه، احضار و کنترل سارقان سابقه دار و آزاد شده از زندان از جمله ماموریت های مهم این پلیس  است،نصب بنر و بروشور با مضامین هشدارهای پلیسی و آموزش همگانی، پیشگیری از جعل، سرقت و کلاهبرداری از دیگر اقدامات  می باشد.

سردار مقیمی از اجرای طرح عملیاتی بعثت با حضور گروه های خودرویی، موتوری و پیاده پلیس آگاهی خبر داد و گفت: برنامه ریزی گشت زنی هدفمند در مناطق جرم خیز از جمله اولویت های مهم ما به منظور پیشگیری از سرقت در این ایام است، همچنین در راستای  عدم اعطای مرخصی به سارقان سابقه دار در این بازه زمانی هماهنگی و تعامل با مراجع قضائی انجام شده است.

این مقام ارشد انتظامی به حضور مستمر گشت های پیاده نامحسوس این پلیس در پایانه های مرزی  به منظور شناسایی سارقان اشاره کرد و گفت: اقداماتی که تا کنون صورت گرفته نسبت به سال گذشته بسیار موثر و تاثیر گذار بوده به طوری که در این بازه زمانی در حوزه سرقت کاهش چشمگیری داشته ایم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا افزود: الحمدلله هیچ مشکل خاصی تا کنون برای مسافران کربلای معلی پیش نیامده و عبور و مرور به سهولت  انجام می شود.

سردار مقیمی در ادامه به زوار توصیه کرد: خودروها و وسایل نقلیه خود را در پارکینگ های مجوز دار پارک کنند و از پارک کردن وسایل نقلیه در کنار خیابان و در زمین های کشاورزی خودداری کنند.