به گزارش پارس نیوز، 

عیسی فرهادی فرماندار تهران در مراسم بهره برداری از مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران با  اشاره به ظرفیت مراکز بهاران، اظهار داشت: با وجود ۱۳ مرکز بهاران می‌توانیم در راستای کاهش آسیب‌ها و بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل ، تعلیم و تربیت به مدارس و در توانمندسازی افراد متکدی گام های موثری برداریم.

وی با اشاره به جمع آوری متکدیان،کودکان کار، معتادین متجاهر و سایر آسیب‌ها در این مرکز افزود: این افراد پس از ورود به مرکز به مدت 9 ماه در کمپ نگهداری می‌شوند و تمامی دستگاه‌ها به ویژه شهرداری و بهزیستی برای باز آفرینی و توانمندسازی آنها کمک خواهند کرد.

فرماندار تهران به وجود چهار هزار مسجد و ۱۰ هزار بسیج فعال و سایر ظرفیت‌های موجود در شهرستان تهران اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها، صدا و سیما و دیگر تریبون‌ها باید در زمینه فرهنگ سازی در خصوص آسیب‌های اجتماعی همکاری کنند.

فرهادی تصریح کرد: با وجود ۱۸۳ بیمارستان در تهران که نمازخانه آنها در اختیار همراهان بیماران است، در زمستان سال گذشته یک فوتی هم در خیابان نداشتیم.

وی به استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد تأکید کرد و گفت: اگر صد سازمان از این سازمان‌ها هر کدام ۱۰ کودک را تحت پوشش قرار دهند دیگر متکدی کودک نخواهیم داشت.

فرماندار تهران  با اشاره به سیزده مرکز بهاران، افزود: بهزیستی دیگر کمبود جا و مکان ندارد و شهرداری نیز قابلیت پوشش ۳ تا ۵ هزار کارتن خواب را دارد.