به گزارش پارس نیوز، بالاخره پس از ماه‌ها مجادلات حقوقی بین شورای شهر تهران و مراجع قانونی، روز چهارشنبه دوم آبان 140 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی درخواستی از هیئت رئیسه خواستار استفساریه‌ای شدند که بر اساس آن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنا شوند. اما مجلس با یک فوریت این استفساریه مخالفت کرد و خداحافظی افشانی از شهرداری تهران قطعی شد.

در حالی که زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران اعلام کرده که ما در مسیر حفظ افشانی در جایگاه شهرداری تهران به آخر راه رسیده ایم و از روز شنبه وارد فاز انتخاب شهردار جدید می شویم، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با خودداری از بیان وارد شدن به فاز انتخاب شهردار جدید می گوید: در جلسه روز یکشنبه مشخص خواهد شد که آیا راه دیگری برای حفظ افشانی وجود دارد و یا او باید از شهرداری تهران خداحافظی کند.

 بر اساس قانون مجلس، بازنشستگان تنها تا 24 آبان مجاز به کار هستند و فعالیت آنها پس از این تاریخ تخلف و مستحق برخورد قانونی است.

حالا افشانی دو گزینه در پیش روی خود دارد. یا اینکه تا 24 آبان که آخرین فرصت قانونی است در این مسئولیت بماند و یا اینکه زودتر از به پایان رسیدن این فرصت استعفا بدهد.

محمد علی افشانی شهردار تهران در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تا روز 24 آبان که مجاز به فعالیت هستید ادامه کار خواهید داد و یا زودتر استعفا می دهید؟ گفت: در حال حاضر به این سوال پاسخ نمی‌دهم، ولی روز یکشنبه(6 آبان) پاسخ این سوال را اعلام خواهم کرد.