به گزارش پارس نیوز، 

محمدعلی افشانی در مراسم بهره‌برداری از مرکز فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران اظهار داشت: معمولاً در کشور ما به حجم پروژه‌ها و میزان هزینه‌کرد نگاه می‌کنند در صورتی که گاهی اوقات یک حرکت اجتماعی کوچک بسیار تأثیرگذارتر خواهد بود.

وی افزود: بنده اعلام کرده‌ام که تا شهریور سال آینده متکدیان را از سطح شهر تهران جمع‌آوری خواهم کرد.

افشانی با اشاره به اینکه اگر انسانی قربانی شود نباید تحقیر شود،‌گفت: در حیرتم از کسانی که ادعای فهم و شعور دارند و حضور متکدیان و افرادی که در مقابل دیگران دست دراز می‌کنند را انکار نمی‌کنند و آنهایی که فکر می‌کنند این افراد باید در جامعه حضور داشته باشند از انسانیت چه بهره‌ای برده‌اند.

شهردار تهران افزود: در قوانین مملکت کمترین وظایف با شهرداری‌ها است و بهزیستی،‌کمیته امداد، شهرداری و دیگر دستگاه‌ها وظایف مشخص و خاص خود را دارند.

وی گفت: ما اگر نهادهای اجتماعی را به کار بگیریم 100 درصد موفق خواهیم بود،‌اگر اعتماد مردم را جلب کنیم آنها کمک خواهند کرد.

افشانی گفت: در سال 1380 که مسئول نوسازی مدارس بودم مردم برای نوسازی مدرسه 16 میلیارد تومان کمک کرده بودند، اگر از نهادهای اجتماعی کمک بگیریم خودشان آسیب‌ها را رفع و اصلاح می‌کنند. همه دستگاه‌ها باید در کاهش آسیب‌های اجتماعی به نقش و وظیفه خود عمل کنند.