به گزارش پارس نیوز، 

محمدعلی افشانی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: کسی که چنین مصاحبه‌ای را انجام داده بود، بلافاصله آن را تکذیب کرد اما من برای اولین بار در طول خدمتم از روابط عمومی شهرداری خواستم از سایت‌هایی که این خبر را منتشر کرده‌اند و کسی که چنین ادعایی را کرده است، شکایت کنم. کسی که مصاحبه را انجام داده بود تکذیب کرد اما یک سایت نوار صوتی را منتشر کرد.

وی ادامه داد: بنابراین ما هم پرونده را به دستگاه قضایی فرستاده‌ایم تا طبق قانون با این افراد برخورد شود.

شهردار تهران در ادامه درباره تغییر و تحولاتی که وی در مدیریت شهرداری تهران ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: من از روز اول تغییرات را در مدیریت شهرداری انجام دادم و گفته‌ام اگر یک روز هم در شهرداری باشم، عزل و نصب خواهم داشت.

افشانی در مورد ماندن یا رفتنش از شهرداری تهران بیان کرد: من در مقابل مردم و شورایی که به من ۱۹ رأی داده است، احساس مسئولیت اجتماعی دارم. من به اعضای شورا گفته‌ام «هر زمان که فکر می‌کنند من باید مسئولیت را ترک کنم، من آماده این کار هستم؛ اما تا زمانی که شما می‌خواهید»، من هستم.

شهردار تهران ادامه داد: من در دوران خدمتم همواره گفته‌ام مبنای عملم قانون است. الان هم همین طور است. اگر قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل حال من شود، حتی با اتمام موعد قانونی یک ساعت هم در شهرداری نمی‌مانم اما اگر قانون شامل من نشد، در شهرداری می‌مانم و خدمت می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد جزئیات دیدارش با آقای لاریجانی اظهار کرد: در انتشار اخبار دیدار من با رئیس مجلس شاهد بی اخلاقی بودیم که بیان شد من بدون وقت قبلی به دیدار آقای لاریجانی رفتم در حالیکه من شنبه با وی تماس داشته و با وی درمورد یک موضوع کاری درمورد مدیریت شهر تهران صحبت کردم در پایان هم گفتم می‌خواهم شما را ببینیم که رئیس مجلس گفت فردا زمان ملاقات باشد ولی من گفتم به دلیل اینکه یکشنبه جلسه دولت است، روز دوشنبه به ملاقات می‌آیم. وقت دیدار هم بین ساعت 11:30 و 12:30 درنظر گرفته شد و تمام آنچه در این باره بیان شد کذب محض است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه جلسه با رئیس مجلس درباره مسائل شهری بود اظهار کرد: در انتهای جلسه رئیس مجلس پرسید که تکلیف من در شهرداری چه می‌شود و من هم گفتم هرچه قانون مشخص کند به همان عمل می‌کنم.

افشانی با اشاره به اینکه رئیس مجلس پیش از این گفته‌اند که قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل شهرداری‌ها می‌شود خاطر نشان کرد: اگر موضوع شخص من نبود اثبات می‌کردم که قانون شامل شهرداری‌ها نمی‌شود. ما قانونی مصوب مجلس داریم تحت عنوان قانون انتخاب شهرداران. حقوق دانان بزرگی مثل بهمن کشاورز در تفصیل قانون گفته‌اند که این قانون شامل حال شهرداری‌ها نمی‌شود ولی نظر برخی این است که شامل حال شهرداران می‌شود. به همین دلیل هم من گفته‌ام اگر قانون شامل من شد حتما زودتر از موعد مقرر مسئولیت را تحویل می‌دهم.

شهردار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در این زمینه با رئیس‌جمهور هم صحبتی داشته‌اید بیان کرد: من نه با آقای انصاری صحبت داشتم، نه با خانم جنیدی و نه با رئیس‌جمهور.

وی همچنین درباره جلسه مجمع امید و پیشنهاد ارائه طرح دوفوریتی برای اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: من به هیچ وجه برای مسئول ماندن تلاش نمی‌کنم. تنها چیزی که من را در مسئولیت نگه داشته‌، احساس مسئولیت اجتماعی در قبال مردم و شورای شهر است. من به محض آنکه مباحث مربوط به اصلاح قانون در جلسه مجمع امید مطرح شد، جلسه را ترک کردم.