به گزارش پارس نیوز، سید محمدعلی افشانی شهردار تهران در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در واکنش به خبر شنود مکالمات در شهرداری تهران اظهار کرد: کثیف ترین اتهامی که در طول دوران خدمتم شنیدم اتهام شنود بود. کسی که این مصاحبه را انجام داد بلافاصله خودش تکذیب کرد؛ اما این اتهام بسیار زشت بود.

شهردار تهران افزود: برای اولین بار در طول خدمتم از سایت‌هایی که این خبر را زدند و از کسی که این ادعا را کرده شکایت می‌کنیم تا از طریق قانونی و حقوقی پاسخگو باشند.

وی ادامه داد:من از روز اول تغییرات را به تدریج انجام می دادم و از ابتدا به اعضای شورا گفته بودم اگر یک روز هم باشم حتما عزل و نصب می‌کنم.

افشانی گفت: من در تمام دوران خدمت و مسئولیتم همواره گفته ام که مبنای عمل من قانون است. علت اینکه من در این مسئولیت هستم این است که مردم به صورت میلیونی به اعضای شورای تهران رای دادند و اعضای شورا با 19 رای من را انتخاب کردند.

شهردار تهران با بیان اینکه من مسئولیت اجتماعی دارم, اظهار کرد: اگر قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل حال من شود حتی یک ساعت بعد از موعد مقرر نخواهم ماند و اگر هم قانون تایید کرد که من باید بمانم؛ می‌مانم و به مردم خدمت می‌کنم.