به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد اظهارکرد: سارقان طلافروشی یاسوج با حکم دادگاه انقلاب اسلامی به اعدام در ملاءعام محکوم شدند.

این مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: این سارقان 6 نفر بودند که بصورت زنجیره‌ای به سرقت‌های مسلحانه و قتل در طلافروشی‌های استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس اقدام کرده بودند که با زحمات شبانه روزی دستگاه قضایی و نیرو‌های امنیتی و انتظامی، پس از شناسایی در خردادماه 97 دستگیر شدند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات محاکمه سارقان که با حضور وکلای مدافع آنان و مالباختگان در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب یاسوج برگزار شد، 4 نفر از سارقان به جرم محاربه به اعدام در ملاءعام در یکی از میادین این شهر محکوم شدند.

وی افزود: چنانچه رأی صادره مورد اعتراض آنان واقع شود، پس از طی فرآیند دادرسی در دیوان عالی کشورو قطعیت به مرحله اجرا در خواهد آمد.

24 خردادماه بود که رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری این سارقان خبر داد. سارقان طلافروشی در ساعت 14 روز 30 دی ماه 1396 به تعقیب طلافروش اقدام کرده و پس از آن او را به قتل رساندند، سپس با پوشش زنانه و استفاده از ریموت کنترل مغازه که آن را ربوده بودند، وارد مغازه طلافروشی شده و طلا‌ها را سرقت نمودند.