به گزارش پارس نیوز، 

فرنوش نوبخت گفت: بعد از گذشت چند هفته از اجرای طرح "دوچرخه سواران در مترو" شاهد استقبال خوبی از سوی شهروندان و دوچرخه سواران در مترو بودیم.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه، به اجرا در آمده است افزود: شهروندان و مسافران مترو از این پس در روزهای تعطیل رسمی سال و همچنین روزهای جمعه که شلوغی مسافر در خطوط مترو نداریم می توانند با دوچرخه های خود وارد ایستگاه های مترو شوند.

نوبخت تصریح کرد: با اجرا شدن این طرح فرصت استفاده کردن از مترو برای دوچرخه سواران محیا شد و دوچرخه سواران بدون داشتن هیچ گونه دغدغه ایی می توانند برای جابجا شدن به نقاط مختلف شهر از خطوط مترو استفاده کنند .

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت : با ورود دوچرخه های تاشو از چندی پیش موافقت کرده بودیم، اما با اجرای این طرح  تمام انواع دوچرخه ها می توانند از خطوط مترو برای جابجایی استفاده کنند. همچنین برای اینکه حادثه و اتفاق خاصی پیش نیاید ماموران در محوطه ایستگاه ها و واگن ها اقدام به راهنمایی شهروندان  و مسافران دوچرخه سوار که تمایل به استفاده از مترو را دارند می کند.

نوبخت دلیل اجرا شدن این طرح در روزهای تعطیل را فقط خلوتی ایستگاه ها و قطارها عنوان کرد و افزود: با توجه به حجم بالای مسافر که در طول هفته از مترو استفاده می کنند امکان ورود دوچرخه به واگن ها وجود ندارد و اگر این طرح در تمام روزهای هفته اجرا شود باعث ایجاد نارضایتی در بین شهروندان و مسافران محترم مترو می شود.