به گزارش پارس نیوز، سردار تقی مهری صبح امروز در همایش طرح ارتقاء سلامت رانندگان اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی برای نظم و انضباط ترافیکی برنامه‌های مختلفی در دستور کار قرار داده و درباره تصویب قانون رسیدگی به تخلفات پلیس، بهره‌های خوبی را کسب کرده است.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: کنترل رفتار رانندگان یکی از برنامه‌های پلیس راهور است؛ برای این افراد محرومیت از رانندگی و مجازات پیش‌بینی شده است، بهداری پلیس راهنمایی و رانندگی با هماهنگی خوب با وزارت بهداشت کیتهای متفاوتی برای کنترل رفتار رانندگان، تهیه کرده، امروز رونمایی از کیتهای جدید توسط پلیس راهور صورت می‌گیرد که از این کیتها برای کنترل رفتار پرخطر رانندگان استفاده می‌‌شود.

وی افزود: با تلاش شبانه‌روزی پلیس، تعداد جان‌باختگان رانندگی از 28 هزار نفر در سال 84 به حدود 16 هزار نفر در سال 96 کاهش پیدا کرد؛ به دنبال این هستیم این تعداد کمتر شود، در تابستان امسال کاهش کشته‌شدگان را در حوادث رانندگی داشتیم، حدود 75 از جان‌باختگان در جاده‌های بین‌شهری اتفاق می‌افتد و باید برای کنترل رفتار رانندگان برنامه‌های مدون داشته باشیم.

مهری تصریح کرد: در قانون ششم بنا است 30 درصد نسبت به طول برنامه کاهش جانباختگان را نسبت به 10 هزار وسیله نقلیه داشته باشیم، در ایران به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه، حدود 5 نفر در تصادفات کشته می‌شوند که این آمار در اروپا 2 نفر است، جهت‌گیری این است که پلیس به رفتار رانندگان توجه کند.

وی با بیان اینکه پایش و رصد اقدامات استانها را در دستور کار داریم، متذکر شد: تشکیل قرارگاه کاهش تصادفات در کشور راه‌اندازی شده و نتایج خوبی داشته است.