به گزارش پارس نیوز، رکسانا کارگر فوق‌تخصص زنان در گفت‌وگو با خبرنگاران، در ارتباط با عوارضی که سزارین زودرس برای نوزادان به همراه دارد، اظهار داشت: متأسفانه گاهی والدین اصرار به متولد شدن زود هنگام نوزاد خود دارند که این مسئله  عوارض مختلفی را به همراه دارد.

وی افزود: شایع‌ترین مشکلی که در این زمینه ایجاد می‌شود مشکلات تنفسی در نوزاد به دلیل نارس بودن ریه‌های آن است  که در واقع می‌تواند منجر به مرگ ناگهانی نوزاد نیز بشود.

این فوق تخصص زنان ادامه داد: زایمان طبیعی در 41 هفتگی آغاز می‌شود و اگر پس از آن مادر باردار درد زایمان نداشت از طریق آمپول فشار این مسئله صورت می‌گیرد. زمان سزارین نیز 39 هفته به بعد است که تولد نوزاد پیش از 39 هفته عوارض مختلفی را برجای می‌گذارد.

کارگر عنوان کرد:‌تولد نوزاد با وزن غیرطبیعی در رشد مغز آن تأثیر گذاشته و سبب می‌شود که زردی یا یرقان نیز گریبانگیر نوزاد باشد.

وی به والدین توصیه کرد: اصراری برای زایمان زودتر از موعد نداشته باشند تا خطری از لحاظ جانی نوزاد را تهدید نکند.

این فوق تخصص زنان گفت: نوزادانی که نارس به دنیا می‌آیند باید حتما در دستگاه NICU بستری شوند که این مسئله هزینه‌بر بوده و هر شب یک تا 4 میلیون تومان در بخش خصوصی می‌تواند هزینه برای خانواده در بر داشته باشد.