به گزارش پارس نیوز، محمدعلی افشانی در همایش روز آتش‌نشان که صبح امروز در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد ضمن تبریک روز آتش‌نشانی و گرامیداشت یاد و نام شهدای آتش‌نشان، اظهار کرد: امروزه آتش‌نشانان آمادگی لازم برای حضور در هر حادثه‌ای را دارند.

شهردار تهران ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی یکی از سازمانهایی است که مردم به آن امید و اعتماد دارند و آتش‌نشانان در حوادث مختلف و مواقع خطر نجات‌‌دهنده هستند.

وی با بیان اینکه حفظ جان آتش‌نشانان به عنوان سرمایه اجتماعی کشور از واجب‌ترین کارها برای مدیران است، گفت: جلسات متعددی با هیئت دولت، بانک مرکزی و... برای اضافه شدن تجهیزات جدید و نردبان‌های 56 و 64 متری به ناوگان آتش‌نشانی تهران انجام شد و سرمایه‌گذاری در آتش‌نشانی باعث حفظ سرمایه مالی و اجتماعی است.

افشانی متذکر شد: استفاده از اورژانس هوایی برای شهرداری تهران یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این سازمان است.

شهردار تهران تصریح کرد: یکی از دلایل عدم صدور پایان کار ساختمان، نداشتن ضوابط آتش‌نشانی در ساختمان است و زمانی که ساختمانی دچار حادثه شود، انگشت‌ها به سمت شهرداری نشانه می‌رود، سازندگان موظف به رعایت استانداردها هستند و افرادی که می‌خواهند صاحب خانه شوند ابتدا باید به گواهی پایان کار ساختمان دقت کنند.