به گزارش پارس نیوز، هفته گذشته مدیر یکی از دبیرستان‌های دخترانه شهرستان رباط‌کریم از حذف پایه دهم این مدرسه در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داده بود؛ طبق گفته‌های جندقی مدیر دبیرستان دخترانه بانو خمسه با حذف پایه دهم این مدرسه نزدیکترین مدرسه که پایه دهم داشته باشد دو تا سه کیلومتر با این منطقه فاصله دارد. این مدرسه به‌لحاظ آموزشی و پرورشی محبوب خانواده‌هاست و در منطقه‌ای پرجمعیت قرار دارد و انحلال پایه دهم آن باعث تضعیف مدرسه و مشکلات خانواده‌ها می‌شود.

هم‌اکنون عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموز‌ش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران درباره حذف پایه دهم دخترانه بانو خمسه شهرستان رباط‌کریم اظهار کرد: مطالبی را که عنوان شده بود بررسی کردیم، در شهرستان‌های استان تهران 950هزار دانش‌آموز و 33هزار کلاس درس داریم و آماده هستیم هر جای استان مخصوصاً شهرستان رباط‌کریم و دبیرستان بانو خمسه اگر کلاس به حدنصاب برسد آن را تشکیل دهیم.

وی افزود: اگر کلاس درس به حدنصاب نرسد در مدارس همجوار بچه‌ها را پوشش می‌دهیم و سرویس ایاب و ذهاب را هم فراهم خواهیم کرد؛ ساماندهی 33هزار کلاس درس با توجه به کمبود نیروی انسانی در شهرستان‌های استان تهران دشوار است و یک یا دو مشکل طبیعی است و بابت این ناهماهنگی‌ها از خانواده‌ها عذرخواهی می‌کنم.

مدیرکل آموزش‌ وپرورش شهرستان‌های استان تهران در پاسخ به این پرسش دختران دانش‌آموزی که باید به پایه دهم مدرسه بانو خمسه می‌رفتند، الآن باید چه‌کار کنند، گفت: کلاً 11 نفر برای ثبت‌نام مراجعه کردند و هم‌اکنون بقیه در مدرسه همجوار در حال تحصیل هستند،‌ در همین مدرسه بانو خمسه کلاس دوم ریاضی را با 11 دانش‌‌آموز داریم و در مدرسه توحید که 400 متر با این مدرسه فاصله دارد 10 کلاس خالی داریم؛‌ هر زمان دانش‌آموزان به مدرسه خمسه مراجعه کنند آنجا کلاس برگزار خواهیم کرد.

فولادوند بیان کرد:‌ در سطح کل استان تهران در مدارسی که با محل سکونت دانش‌آموزان فاصله دارند، سرویس داریم و این مخصوص رباط‌کریم نیست و در شهرستان‌هایی که روستا دارند این کار را انجام می‌دهیم و ماهانه یک میلیارد تومان پول سرویس در شهرستان‌های استان تهران پرداخت می‌کنیم.