به گزارش پارس نیوز، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه بهره‌برداری از امکانات و تجهیزات جدید سازمان آتش‌نشانی که همزمان با هفتم مهر ماه روز آتش‌نشان و با حضور محمد علی افشانی شهردار تهران در مجاورت برج میلاد برگزار شد اظهار کرد: با تلاش مجموعه مدیریت شهری تجهیزات جدیدی اعم از 6 نردبان بلندمرتبه و تجهیزات جدید وارد مجموعه آتش‌نشانی می‌شوند.

وی افزود: از 6 نردبان جدید آتش‌نشانی، 5 نردبان 64 متری و یک نردبان 56 متری است که علاوه بر این تعداد، تجهیزات دیگری اعم از جت فن وارد مجموعه آتش‌نشانی می‌شود.

هاشمی رفسنجانی در ادامه با تاکید بر رعایت مسائل ایمنی در ساختمان‌های بلند مرتبه و برج‌ها در سطح شهر تهران گفت: این موضوعی است که مورد تاکید مدیریت شهری است و همه ملزم به رعایت آن هستند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهروندان نباید در ساختمان‌های نیمه‌کاره و برج‌های فاقد پایان کار ساکن شوند گفت: در این زمینه از شهروندان انتظار داریم برج‌های ناایمن را به مراجع ذیصلاح معرفی کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: با برج‌های فاقد پایان کار و فاقد ایمنی با همکاری قوه قضائیه و همچنین مجموعه شهرداری پیگیری و در نهایت با افراد متخلف برخورد شود.