به گزارش پارس نیوز، محمدعلی کوزه‌گر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز بازگشایی مدارس و کمک به دانش آموزان بی بضاعت گفت: برخی از زمان ها مثل شروع سال نو و  آغاز فصل مدارس،با مهر و گذشت و ایثار عجین شده است و همانگونه که به فکر نو کردن لباس و وسایل فرزندان خودمان هستیم؛لازم است به فکر دیگران نیز باشیم و آنها را همچون فرزند خود بدانیم.

وی از اجرای پویش لبخندمهر از سوی بهزیستی برای کمک به دانش آموزان محروم خبر داد و گفت: حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند و حدود ۳۵ هزار دانش‌آموز به طور مستقیم با دریافت مستمری از بهزیستی کمک می گیرند،هرچند که این مبالغ مستمری کافی نیست.

رئیس مرکز مشارکت های مردمی بهزیستی گفت: پویش لبخند مهر برای دومین سال متوالی برپا می شود و سال گذشته 400 میلیون تومان کمک نقدی و یک میلیارد و 400 میلیون تومان کمک غیرنقدی در قالب کالای نوشت افزار جمع آوری و تحویل خانواده ها شد.

کوزه گر با بیان اینکه این پویش از 19 شهریور آغاز شده افزود: در این طرح برای هر دانش‌آموز بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان  لوازم التحریر خریداری و تحویل داده می‌شود.

وی ادامه داد: امسال روش های متنوعی برای جلب مشارکت در این پویش طراحی شده است. نرم افزارهای آپ و  سکه،شماره گیری#300*733* و همچنین شماره حساب 90190 بانک ملت به منظور دریافت کمک های نقدی و پایگاه های مستقر در ادارات و مراکز بهزیستی برای دریافت کمک های غیر نقدی پیش بینی شده است.

وی در پاسخ به اینکه گاهی سوءاستفاده هایی از کمک خیرین می شود گفت: در پایان این طرح مستندات و گزارش ها از مبالغ و اقلام جمع آوری شده تهیه  می شود و به صورت شفاف و مستند قابل ارائه خواهد بود.

رئیس مرکز مشارکت های مردمی بهزیستی در مورد اعطای این بسته های حمایتی به دانش‌آموزانی که مستقیم تحت پوشش بهزیستی نیستند،گفت: لازم نیست به سازمان بهزیستی مراجعه کنند بلکه ادارات آموزش و پرورش هر استان آنها را شناسایی می‌کند و به شکل نامحسوس لوازم التحریر در اختیارشان قرار می گیرد.