به گزارش پارس نیوز، 

علی شهری اظهار کرد: با نزدیک شدن آغاز سال تحصیلی جدید، پروژه‌های بسیاری در استان تهران آماده تحویل به آموزش و پرورش شده و در مهرماه 1397 پذیرای دانش‌آموزان خواهد بود.

وی افزود: تعداد 67 پروژه آموزشی با 775 کلاس درس در مهر 1397 تحویل آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستانهای استان تهران خواهد شد.عمده این پروژه‌های آموزشی در مناطقی احداث شده است که به شدت نیازمند فضاهای آموزشی جدید است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: در مهر 1397 مدارسی که در استان تهران تحویل آموزش و پرورش خواهد شد در شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پردیس، پرند، پیشوا، جوادآباد، چهاردانگه، دماوند، رودهن، شهرری، شهرقدس، شهریار، فیروزکوه، قرچک، کهریزک، ملارد، ورامین و مناطق یک، 4، 5، 11، 12 و 19 تهران واقع شده است.

شهری در پاسخ به این پرسش که بیشترین نیاز به مدرسه در کدام مناطق تهران و شهرستانهای تهران است؟ عنوان با توجه به تراکم دانش‌آموزی که در کلاس‌های درس وجود دارد، در شهر تهران مناطق 4، 5، 15، 14،19 و 17 و در شهرستانهای تهران، شهرقدس، بهارستان، اسلامشهر، شهریار و قرچک بیشترین تراکم دانش‌آموزی را به خود اختصاص داده‌اند، لذا ساخت مدارس و کلاس‌های درس در این مناطق بیشتر احساس می‌شود.

وی پیش از این نیز اعلام کرده بود که وضعیت استان تهران قابل توجه ویژه است و باید نگاه ویژه‌ای را به مدارس فرسوده این استان داشت. استان تهران از جمله استان‌های با سرانه فضای آموزشی پایین است و ضمن پایین بودن سرانه آموزشی شاهد تراکم بسیار بالای دانش‌آموز در هر کلاس هستیم. اگر مقایسه‌ای بین استان‌های کم‌برخوردار به‌لحاظ فضای آموزشی داشته باشم، سیستان و بلوچستان، البرز و آذربایجان غربی با وجود سرانه پایین فضای آموزشی مشابه تهران هستند اما باید گفت که تراکم دانش‌آموزی آنها قابل مقایسه با تهران نیست.

طبق گفته‌های شهری اگر سرانه پایین فضای آموزشی و تراکم بالای دانش‌آموز در کلاس درس را در نظر بگیریم، تهران کم‌برخوردارترین استان کشور است به‌گونه‌ای که میانگین دانش‌آموز در کلاس‌های درس 31 نفر است و در برخی مدارس تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌ها بالای 40 نفر است.