به گزارش پارس نیوز، 

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد در تشریح این خبر گفت: خانمی جوان به پلیس فتا مراجعه و درخواست رسیدگی به شکایت خود مبنی بر ناسزاگویی و توهین و تهدید در شبکه اجتماعی اینستاگرام را داشت.

وی افزود: در بررسی اظهارات شاکیه مشخص گردید، دختر جوان در شبکه  اجتماعی اینستاگرام در حال سپری نمودن اوقات خود بوده که در این میان جملات عاشقانه و احساسی پسر جوانی توجهم را به خود جلب کرد، آن قدر از جملات عاشقانه و زیبا لذت می بردم که ناخواسته با او تماس گرفتم و خواستم مطالب زیادتری برایم بفرستد. اینگونه بود که رابطه تلفنی و مجازی من و فرد ناشناس شروع شد، اما زمان زیادی نگذشت که به او علاقه مند شدم  ولیکن پس از مدتی خانواده من از این ماجرا اطلاع یافتند بنده خواستار قطع ارتباطم با ایشان شدم ایشان شروع به ناسزاگویی و تهدید و توهین نمودند. 

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا همدان با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله وارد عمل شده و با تحقیقات فنی و ادله دیجیتالی موجود رد متهم را در فضای مجازی پیدا و با شناسایی مخفیگاهش او را با هماهنگی قضایی دستگیر و به این پلیس منتقل کردند.

سرهنگ سرخوش گفت: در تحقیق از متهم، وی در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بوده که در نهایت با مشاهده ادله و مستندات بانجام عمل مجرمانه خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی به علت پایان دوستی با شاکیه عنوان نمود.

این مقام مسئول با بیان اینکه این ارتباطات معمولاً از طریق فضای مجازی شروع و پس از مدتی شکل تازه ای به خود می گیرد که سرانجام به ملاقات حضوری می انجامد و متأسفانه در اغلب موارد افراد با انگیزه های متفاوتی در این ارتباط وارد می شوند که عواقب سوء آن متوجه فرد نوجوان، به خصوص دختران خواهد بود. 

رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان گفت: همچنین شهروندان می توانند در صورت مواجهه با موارد مشابه یا جرائم مشهود در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.