به گزارش پارس نیوز، «حسین هروی» مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان در مراسم اهدای بانک امانات تجهیزات پزشکی اظهار کرد: این بانک امانات شامل تخت مخصوص بیماران با طول درمان طولانی، واکر، ویلچر، تشک مواج، کپسول اکسیژن، دستگاه فتوتراپی زردی کودکان و برخی تجهیزات پزشکی دیگر است.

وی افزود: این خیر گنبدی با ابتکار عمل خود برای نخستین بار در سطح کشور، بانک امانات را به چند استان اعزام می‌کند. تلاش داریم نام ایشان و استان و گنبدکاووس را به‌عنوان بنیان‌گذار بانک امانات تجهیزات پزشکی در کشور به ثبت برسانیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های انجام شده این بانک امانات به شهرهای گرگان، زاهدان، زابل، سرپل ذهاب، ساری و مشهد اعزام و تحویل هلال احمر این استان‌ها خواهد شد.

«محمد شهرکی» خیر و بانی تهیه تجهیزات پزشکی برای راه‌اندازی بانک امانات در این مراسم گفت: هدف از این اقدام تنها خدمت به مردم و جلب رضایت خداوند است.

وی افزود: اعتقاد دارم مردم در هر آنچه که خداوند در اختیارم قرار داده، سهیم هستند و وظیفه شرعی و دستور قرآن است که ثروتمندان جامعه باید بخشی از دارایی و سرمایه خود را به نیازمندان بدهند.

شهرکی خاطرنشان کرد: اگر همه افراد ثروتمند جامعه به دستور الهی عمل کنند، جامعه ما فقیر و نیازمند نخواهد داشت و آسیب‌های اجتماعی نیز حتماً کاهش خواهد یافت.