به گزارش پارس نیوز، 

 دکتر مجید ابهری، آسیب‌شناس اجتماعی با بیان اینکه خدمات اجتماعی و آسیب‌های شهری در شهرداری کنونی برخلاف دوران جهادی قالیباف به دست فراموشی سپرده‌شده گفت:«در یک سال گذشته علی‌رغم سابقه خدمات نسبتاً قابل‌قبول در مورد آسیب‌های اجتماعی در دوران شهردار اسبق, اینک شهرداری تهران مشغول گفتگوهای سیاسی و لابی‌های مربوطه, جابه‌جایی مدیران شده به‌نحوی‌که از وظایف اصلی خود منحرف‌شده و تهران و دردهایش را به دست فراموشی سپرده است».

وی افزود:«آسیب‌های اجتماعی در تهران هرچند که تنها بر عهده شهرداری تهران نیست، اما خدمات شهردار گذشته مردم را به یک‌روند اجتماعی عادت داده است. کیسه به دستان زباله دزد و مافیای طلای کثیف یکی از اصلی‌ترین آسیب‌های ملموس در سطح تهران به شمار می‌روند. درآمد این مافیا از زباله میلیاردها تومان در روز است که اصلاً به نظر نمی‌آید. کودکانی که به انواع بیماری‌ها مبتلا شده و با مزد ناچیزی توسط مافیای زباله مورد بهره‌کشی قرار می‌گیرند. 65 درصد از کودکان یادشده فرزندان اتباع بیگانه هستند و گاهی تا یک سال رنگ حمام را نمی‌بینند».

این آسیب‌شناس اجتماعی برخوردهای مأموران شهرداری با مردم را مخالف حقوق انسانی عنوان کرده خاطرنشان شد: «دسترسی به انواع زباله‌های آلوده، شیشه و اشیاء برنده جان این مظلومان بی‌دفاع را در معرض خطر قرار داده, درحالی‌که کشور مایکی از امضاء کنندگان اولیه کنوانسیون حقوق کودکان است. اگر این کودکان حقوقی داشته باشند معلوم نیست کدام نهاد باید مدافع آن‌ها باشد. از سوی دیگر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مملو از فیلم‌ها و کلیپ‌های برخورد مأموران شهرداری با دست‌فروشان و اقشار ضعیف جامعه است. درست است که بساط گستری آسیب شهری به شمار می‌رود و گاهی منجر به آزار عابران و کسبه می‌شود، اما در شرایط اقتصادی حاضر و بیکاری آزاردهنده اکثریت دست‌فروشان نان‌آور خانواده به شمار می‌روند. این‌گونه برخوردها دور از شأن یک انسان و جایگاه یک مسلمان است».

 دکتر مجید ابهری دراین‌باره گفت: «حادثه اخیر موضوع بریدن گوش که یک کودک روز تأیید و روز بعد تکذیب می‌شود، هر جوابی که داشته باشد پیشاپیش موردقبول نیست. گاهی این مأمورین هم ضابط هستند هم قاضی و هم مأمور اجرا! محل کار برخی از آن‌ها دارای سرقفلی هست. به نظر می‌رسد لازم است شهردار محترم تهران و مسئولین شهربان یک‌بار برای همیشه به این آسیب آزاردهنده پایان دهند. شهرداری به‌جای تبدیل‌شدن به یک نهاد و حزب سیاسی که در یک سال گذشته حرکت چشمگیری در شهر تهران نداشته بهتر است به خدمات اصلی خود بازگردد و اجازه ندهد مردم شریف تهران بیشتر از این مورد آزار قرار گیرند».

وی با مغشوش خواندن خدمات‌دهی در شهرداری و شورای شهر به دلیل موضوع عدم به‌کارگیری بازنشستگان که مشمول شهردار می‌شود گفت: «در حال حاضر هم به علت موضوع عدم به‌کارگیری بازنشستگان شهرداری تبدیل به یک نهاد بلاتکلیف شده و معلوم نیست نقش شورای شهر در این آشفته‌بازار خدمات شهری چه خواهد شد؟».