به گزارش پارس نیوز، اکبر چیت‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نزدیک شدن بازار آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: همه اجناس و لوازم تحریر تولید داخل و تولید خارج، به نوسانات ارز وابسته است و همه اجناس مصرفی افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: البته به اندازه کافی و به حد وفور، ملزومات آغاز سال تحصیلی در بازار اصفهان وجود دارد و نگرانی و کمبودی در این زمینه از دید توزیع‌کننده‌ها وجود ندارد. 

رئیس اتحادیه کتاب و لوازم تحریر اصفهان با اشاره به اینکه به کاغذ، ارز دولتی اختصاص داده شده است، گفت: اینکه هزینه خرید ابتدای مهر برای یک دانش‌آموز چقدر باشد به خانواده و توان مالی آنها بستگی دارد. یک خانواده می‌تواند با 20 هزار تومان همه دفتر و کتاب مورد نیاز خود را خریداری کند و یک خانواده با 200 هزار تومان.

چیت‌ساز با اشاره به اینکه معلمی دارای شان بالایی است، افزود: متاسفانه شاهد هستیم در برخی مدارس مدیران و معلمان اقدام به خرید لوازم مورد نیاز کودکان کرده و با سود در مدارس توزیع می‌کنند. این حق‌الناس است و معلم با جایگاهی که دارد نباید به خرید و فروش وارد شود.

وی ادامه داد: توزیع کنندگان کتاب و لوازم تحریر در تمام طول سال در انتظار بازار مهر هستند و با همه هزینه‌هایی که دارند بر روی بازار مهر حساب می‌کنند که این اقدام به فعالیت صنفی آنها آسیب می‌زند.