به گزارش پارس نیوز، ۲۵ اسفند سال ۹۴ و در آستانه سال نو بود،   رحمت آقا که به تازگی صاحب فرزند شده بود، به محل کارش نرفت تا با رُفت و روب خانه کمک حال همسرش باشد که در آن روزها بیشترین وقتش صرف نگهداری نوزاد می شد.

رحمت ۳۳ساله، کارهای داخل خانه که تا حدودی به سرانجام رسید رحمت به درخواست همسرش برای شستن دو قالی ۶ متری به کوچه رفت، غاقل از اینکه همین فرش شستن ورق زندگی این زوج را برگرداند. حیاط خانه این زوج فضای کوچکی داشت و گنجایش لازم برای شستن یک فرش شش متری را نداشت.

به همین خاطر بود که به پیروی از رسم محل زندگی این زوج یعنی اهر، که استفاده از پمپ آب امری معمول به حساب می آمد، رحمت هم برای شستن  فرش‌ها پمپ آب را بر سر کانال آب کنار خانه‌شان دایر می کند و بعد برای آوردن مواد و لوازم شوینده به خانه مراجعت می‌کند.

در همین رفت و آمد کوتاه رحمت برای آوردن شوینده بود که یک اتفاق ناخواسته، ماجرایی تلخ را رقم زد. در  همین چند دقیقه، نوجوان ۱۴ ساله‌ی همسایه که برای بیرون آوردن کلید خانه‌شان که ناخواسته به داخل کانال افتاده بود داخل کانال می‌شود و به علت عدم تعبیه سیستم ایمنی در شبکه آب برق (ارت) ضمن اتصال پمپ آب و جرقه کوچکی جریان برق در آب برقرار شده و هرچند ابتدا برق گرفتگی سطحی بوده اما بعد با سست شدن پاهاش به طور کامل در کانال آب می افتد  و انتقال او به واسطه جریان آب به سمت پمپ اتفاق تلخ‌تر می‌شود.

این نوجوان آذری زبان به علت خونریزی وسیع در لابلای پرده‌های مغزی و به طبع کاهش خون رسانی و تورم منتشر نسج مغز دقایقی بعد از انتقال  به بیمارستان جان خود را از دست  داد و زندگی رحمت و همسرش، وارد فاز جدیدی شد.

زندان به خاطر ۵۰میلیون تومان 

پس از شکایت خانواده متوفی و رسیدگی به شکایت آنها، کارشناسان دادگستری در گزارش خود اعلام کردند: «دستگاه کف‌کش از نظر عملکرد سالم بوده ولی به دلیل عدم نصب سیستم ارت بدنه فلزی دستگاه می‌توانست در فواصل نزدیک به خصوص در شرایطی که املاح آب کانال که رسانای آن را نیز افزایش می‌دهد موجب برق گرفتگی شود؛ اتفاقی که در این پرونده محقق گردیده است».

در ادامه  طرح شکایت اولیاءدم رحمت که هیچ قصدی در وقوع ماجرای پیش آمده نداشت به استناد مواد ۲۹۱، ۴۴۸، ۴۵۰، ۵۰۶ و ۵۵۸ قانون مجازات اسلامی به پرداخت یک فقره دیه کامل مرد مسلمان محکوم می‌شود که به دلیل ناتوانی در تامین این محکومیت دو میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریالی درست در حال و هوای همان ایامی که شاهد این حادثه بود در آستانه نوروز  سر از زندان در می‌آورد.
تحقیقات محلی و میدانی ستاد دیه حاکی از آن است که رحمت ۳۳ ساله صاحب یک دختر خردسال است که تا پیش از این برای تامین معیشت خانواده به کارگری در یک کارگاه نجاری اشتغال داشت که به دلیلی تعطیلی آن مجموعه برای مدتی به دلیل تجربه در کار پخت نان در یک خبازی مشغول به کار بود که به دلیل حبسش در تاریخ ۱۰ اسفند سال گذشته همین شغل را هم از دست داده است.
با معاضدت ارایه شده با پذیرش اعسار و کمک‌های ستاد دیه کشور هرچند این مبلغ امروز به ۵۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده اما بابت الباقی این محکوم‌ٌبه رحمت در بند حضور دارد.

خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌ قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار کنند.

روابط عمومی ستاد دیه کشور با تلفن تماس ۱۵ ــ ۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سئوالات شما در این زمینه خواهد بود.